Zvýšení hmotnosti po odebrání jodu

Intrauterinní zařízení nebo IUD jsou k dispozici ve dvou různých typech: IUD obsahující měď a typ IUD na bázi hormonu, který obsahuje progesteron. Oba typy antikoncepce jsou navrženy tak, aby zabránily oplodnění spermií a obě mají vedlejší účinky a přínosy. Oba mohou také způsobit přírůstek hmotnosti. Měli byste diskutovat o použití nitroděložního těla u svého poskytovatele zdravotní péče.

Měděné IUD

IUD vyrobený s měděnými cívkami mění vnitřní výstelku vaječníku a vajíčků, což způsobuje, že spermie nejsou schopné hnojit vajíčko nebo vajíčka. IUD to dělá hlavně tím, že způsobuje zánět, který poškozuje nebo zabíjí spermie a může také poškodit vajíčka.

Hormonální nitrooční orgány

Hormonální nitrooční orgány zabraňují tomu, aby se sperma dostala do vajíčka jiným způsobem. Progesteron v nitroděložní tkáni se uvolňuje do dutiny dělohy, což vede k vylučování silnějšího hlenu v cervikálním kanálu. Tento tlustý hlen působí jako bariéra, že spermie nemůže projít k dosažení vajíčka. Hormonální nitrooční orgány také inhibují ovulaci. Pokud neexistuje žádné vejce, není možnost těhotenství.

Účinky mědi IUD na zvýšení tělesné hmotnosti

Studie publikovaná v červenci 2003 v čísle “Antikoncepce” následovala 1 697 žen v reprodukčním věku, kteří měli měděnou IUD vhodnou pro antikoncepci. Tato studie dospěla k závěru, že mědi IUD mohou vést k nárůstu hmotnosti u žen. Toto zvýšení hmotnosti je zcela nezávislé na jiných faktorech, jako je strava nebo nedostatek cvičení. Sedmileté studium také poznamenalo, že starší ženy získaly větší váhu než mladší ženy.

Účinky hormonálních IUD na zvýšení tělesné hmotnosti

Další studie provedená ve Finsku a publikovaná ve vydání roku 2001 “Semináře v reprodukční medicíně” ukázala, že ženy, které užívaly IUD s progesteronem, měly přírůstek hmotnosti podobný těm ženám, které používaly IUD obsahující měď. Další nežádoucí účinky zahrnovaly změny nálady, akné a olejovitosti pokožky.