Vegetariánská strava

GERD, známý také jako gastroezofageální refluxní choroba, je stav, kdy potraviny a kyselina v žaludku uniká dozadu do jícnu, což způsobuje pálení žáhy a další příznaky. MedlinePlus říká, že ponechání neléčených, GERD může vést k dalším problémům, od eroze zubů a tvorbě jizvy až po dýchací potíže, krvácení a zvýšené riziko rakoviny. Léčba podle MedlinePlusu začíná se změnami stravy a životního stylu. Vegetariáni se skupinou GERD čelí zvláštním výzvám, a proto požádejte svého lékaře o referování k registrovanému dietetikovi, abyste se ujistili, že splňujete vaše nutriční potřeby.

Definice

Americká dietetická asociace říká, že vegetariánská strava je taková, která nezahrnuje maso, drůbež, mořské plody nebo potraviny vyrobené z těchto předmětů. ADA rozlišuje mezi lakto-ovo, lakto- a celkovou vegetariánskou stravou. Lacto-ovo vegetariánské diety zahrnují mléčné výrobky a vejce, lakto-vegetariánská strava zahrnuje mléčné výrobky, ale ne vejce a celková vegetariánská strava, také známá jako veganská strava, nezahrnuje vajíčka nebo mléčné výrobky. Adaptace potřebné pro příznaky GERD se liší podle typu vegetariánské stravy, kterou sledujete.

Potraviny pro radost

Ovoce a zelenina – s výjimkou citrusů a rajčat – tvoří základ pro zdravou výživu pro GERD. Dr. Rian Podein z University of Wisconsin-Madison říká, že flavonoidy nacházející se v ovoci a zelenině omezují růst bakterií, které přispívají k kyselosti žaludku. Podein výslovně naznačuje, že jíst brokolici nebo výhonky brokolice nejméně dvakrát týdně. Zrna jsou obecně GERD neutrální. Zdroje bezpečných bílkovin pro vegetariány s GERD zahrnují vejce, náhražky vajec, mléčné výrobky jiné než kravské mléko, jako je sýr feta nebo chevre a luštěniny.

Potraviny k omezení

V edici jeho knihy “Integrativní medicína” z roku 2007 profesor univerzity Washington David Rakel říká, že látky v kravském mléce vyvolávají u některých lidí symptomy GERD. Kravské mléčné limity zahrnují mléko, jogurt, nízkotučný tvaroh a sýry jako je čedar nebo mozzarella. Potraviny vyrobené z celé sóji – například tofu, edamame, sójové mléko nebo sýr a sójové “ořechy” – arašídy, ořechy nebo žloutky jsou bílkovinné sponky pro mnoho vegetariánů. Protože jejich obsah tuku může zvýšit sekreci kyseliny, měli byste postupovat s opatrností a vyvarovat se kontaminace na konci dne nebo jako součást velkého jídla.

Potraviny, které je třeba se vyhnout

Podein říká, že všichni lidé s GERD by se měli vyvarovat mastných potravin, čokolády, kofeinu, máty peprné, alkoholu, citrusového ovoce a rajčat. Pro vegetariány to znamená vyhnout se smaženým tofu, smaženým vejcem a mastným mléčným výrobkům, jako je zmrzlina nebo zakysaná smetana. Fermentované potraviny, jako je miso a tempeh, mohou také představovat problémy.

Komplikace

ADA říká, že někteří vegetariáni mají potíže s uspokojením potřeb vitamínu B12, vápníku, železa a zinku. Pokud jste vegetarián, který užívá také léky na předpis nebo léky na předpis pro GERD, požádejte svého lékaře o sledování těchto živin. Kyseliny v žaludku pomáhají tělu absorbovat, ale léky GERD snižují kyselost vašeho žaludku neutralizací sekretované kyseliny, v případě antacid nebo snížení sekrece kyseliny v případě H2 blokátorů a inhibitorů protónové pumpy. Časem mohou nedostatky v těchto živinách způsobovat komplikace, jako je anémie, osteoporóza a v případě nedostatku vitamínu B12 neurologické problémy.

Pokud i nadále dochází ke změnám ve stravě, obraťte se na svého lékaře, který vám může doporučit další léčbu, abyste mohli kontrolovat GERD. Zeptejte se také na registrované dietní služby. Změna vegetariánské stravy, která by vyhovovala GERD, může být obtížná. Registrovaný dietitium vám může pomoci přizpůsobit stravu Vašim individuálním preferencím a životnímu stylu, nebo zvládnout jiný zdravotní problém, jako je cukrovka.

Úvahy