Pšeničná šťáva vs. prášek

V soutěži, v níž se pěstuje šťáva z pšeničné šťávy proti pšeničnému prášku, existuje několik myšlenek, o kterých je účinnější. Ann Wigmore, pozdní zakladatel institutu pro přírodní zdraví v Portoriku, silně podpořila konzumaci pšeničné trávy hned po odšťavňování mladých čepelí. Jiní odborníci v oblasti alternativní medicíny mají pocit, že prášková odrůda je silnější, protože je koncentrovanější. Nakonec se mnoho stoupenců pšenice obecné jako léčebného prostředku nelíbí, které modality se spotřebovávají, pokud do svého každodenního životního stylu začleníte nějakou formu wheatgrassu.

Dr. Charles Schnabel, farmářský chemik, začal pěstovat wheatgrass na severovýchodě Kansas v roce 1925. Krmil dehydratovanou wheatgrass na kuřata a dobytek s úspěšnými výsledky, které naznačují zlepšení jejich zdraví a produktivity. Ann Wigmore úspěšně pokračovala ve výzkumu, používala sama sobě a nakonec nemocné kolem sebe jako subjekty. Schnabel začal pěstovat wheatgrass, který by použil pro své pokusy na severovýchodním Kansasu, ale dnes se pšeničná tráva pěstuje téměř kdekoli, pokud budete postupovat správným způsobem. V zimních měsících je teplota 65 až 75 stupňů optimální teplotou pro úspěšný domov, aby vaše rostliny mohly prosperovat.

Byly provedeny malé studie k určení účinnosti pšenice obecné. Podle studie NYU Langone Medical Center jedna studie zahrnovala skupinu lidí s ulcerózní kolitidou, chronickou a často bolestivou střevní poruchou. Někteří dostali placebo, zatímco jiní dostali pšenici. Ti, kteří dostali pšenici, hlásili zlepšení jejich symptomů, ale studie byla stále zamítnuta. Důvod: horká chuť pšeničné trávy byla snadno rozpoznatelná, proto účastníci věděli, zda mají pšenici nebo placebo. Podle webových stránek americké Cancer Society jiné studie – dokonce i některé studie, kde bylo hlášeno zmražení nádorů – tvrdily, že z podobných důvodů nejsou spolehlivé.

Wheatgrass obsahuje sodík, železo, vápník, hořčík, draslík, selén a zinek, stejně jako chlorofyl a vitamíny A, B-komplex, C, E a K. To jsou všechny živiny tradičně a vědecky připisované jako nezbytné pro optimální zdraví. Chlorofyl zvyšuje kyslík bohatou na kyslík. Když má krev více kyslíku, pumpuje lépe a nese více živin do všech buněk v těle. Když mají buňky více živin, vystačí lépe a máte vyšší energetické hladiny a výhody, jako je snížená hladina cukru v krvi, snížený vysoký krevní tlak a zlepšení schopnosti těla léčit rány.

Nakonec jde spíše k otázce názoru, životního stylu a preferencí. Zvažte výhody každého z nich. Prášek se snadno naloží do svého oblíbeného nápoje, trvá déle než čerstvý džus a pokud cestujete, můžete si s sebou snadno vzít prášek, abyste si udrželi svůj režim. Obsahuje také vlákninu. Čerstvá šťáva z pšeničné šťávy obsahuje živé enzymy, které odstraňují mikroby a viry. Používáte-li čerstvě odtučněné pšenice, víte přesně, odkud pochází. Buďte buď rostoucí a šťávy sami, nebo se díváte, jak někdo stiskne mladé rostliny do šťávy vlastním očima.

Dějiny

Vědecké důkazy

Nahlášené výhody

Šťáva nebo prášek?