Nejlepší způsob, jak zmrazit salámové koule

Mražené klobásy míče na vaše pohodlí a budete mít chutné hlavní jídlo nebo předkrm připraven na last-minute hosté večeři nebo po dlouhém dni. Pečeme klobásy před zamrznutím, nebo zmrazíme nepečené klobásy a pečeme je později. Neobjavené klobásy zachovávají kvalitu delší – až čtyři měsíce. Používejte pečené klobásy – které mají kratší životnost mrazničky – během dvou až tří měsíců, jelikož se pečené maso vysuší rychleji.

Pečený

Vytvořte klobásy podle svého oblíbeného receptu a pečte podle instrukcí. Pečeme klobásky v kovové pánvi nebo kalené skleněné pánvi, která se může bez přetržení pohybovat od horkých teplot k chladným teplotám.

Nepečený

Co nejrychleji ochlaďte klobásy, abyste zabránili rozvoji bakterií. Mražení teplých jídel také zvyšuje teplotu mrazničky, což může ohrozit kvalitu jídla již v mrazáku. Nejlepším způsobem, jak rychle ochladit vařené maso, je umístit horkou misku do větší pánve naplněné ledovou vodou. Vyměňte led podle potřeby, dokud není vařič chladný.

Přeneste klobásy do vzduchotěsné plastové nádoby s mrazničkou. Ponechte nejméně 1/2 palec prostoru hlavy v horní části kontejneru. Klobásky můžete také zmrazit v pekáči nebo v jednorázové hliníkové pekáčce. Pokryjte nádobu nejméně dvěma vrstvami hliníkové fólie s vysokou odolností a pak zasuňte misku do velkého plastového mrazícího vaku.

Označte obal s obsahem a datem. Bezprostředně zmrazte klobásy.

Vytvořte klobásy podle vašeho receptu. Nepečujte je.

Rozšiřte klobásy na mrazicí misku nebo na želé. Umístěte klobásy do mrazničky.

Nechte klobásky tvrdé zmrazit a vyjměte z mrazničky.

Balení klobásky obalte do vzduchotěsné plastové nádoby nebo plastového sáčku. Vzhledem k tomu, že klobásky jsou zamrzlé jednotlivě, nebudou se držet dohromady a můžete je podle potřeby odstranit.

Označte klobásky. Poznamenejte si datum, obsah a pokyny pro pečení. Bezprostředně zmrazte klobásy. Nikdy nechte syrové maso zůstat při pokojové teplotě.