Injekce vitaminu b6 a b12

V minulosti dostali injekce pouze lidé s nedostatkem v B-12 nebo B-6. Dnešní zvýšení znalostí o zdravotních přínosech spojených s těmito vitamíny vedlo mnoho lidí, kteří je přidali do svých wellness programů. Vyžadované jako posilovače energie, zlepšovače nálady, úlevy proti stresu a úlevy ke ztrátě hmotnosti, injekce vitaminu B se staly poměrně zdravou výstředností. Zůstává otázkou, zda jsou tyto injekce skutečně nutné a zda existují potenciální nežádoucí účinky s velkými dávkami.

Jak B-6, tak B-12 jsou ve vodě rozpustné vitamíny nezbytné pro dobré zdraví. Jsou zapojeni do metabolismu tuků a bílkovin, stejně jako konverze sacharidů na jednoduché cukry, které tělo používá pro energii. Úřad pro doplňky stravy uvádí, že B-6 nebo pyridoxin je používán více než 100 enzymy požadovanými v metabolismu bílkovin. Rovněž se podílí na produkci neurotransmiterů. B-12 nebo kobalamin se používá při tvorbě červených krvinek, produkci DNA a správné funkci nervu. Podle lékařského centra Univerzity Marylandu pomáhají vitamíny B-6 a B-12 ve spojení s B-9 kontrolovat hladiny homocysteinu v krvi. MayoClinic.com uvádí, že vysoké hladiny homocysteinu jsou spojeny s kardiovaskulárním onemocněním. Přesný vztah mezi těmito vitamíny a hladinami homocysteinu je stále předmětem šetření. Vitamín B12 byl také propagován jako způsob, jak usnadnit úbytek na váze, ale toto tvrzení málo podporují.

Doporučená denní dávka pro dospělé je minimálně 1,3 mikrogramů a 2,4 mikrogramů pro B-6 a B-12. Nedostatek B-6 se obvykle vyskytuje v důsledku špatné kvality stravy, zatímco nedostatek B-12 může nastat u lidí, kteří nemají schopnost správně absorbovat. Starší lidé jsou také vystaveni riziku nízké hladiny obou vitaminů v důsledku omezené stravy a špatné absorpce. Lidé s nedostatkem těchto vitaminů potřebují doplnění, ať už perorálně nebo injekčně. Injekce jsou volbou metody doplňování, pokud je narušena absorpce. Dr. Robert Oh uvádí ve studii z března 2003 v “Americkém rodinném lékaři”, že injekční dávky se mohou lišit, ale obecně jsou uvedeny v počátečních megadosích, například 1000 až 2000 mikrogramů denně po dobu několika týdnů, a pak hladiny udržované s injekcími každý Na tři měsíce. Ti, kteří jsou ohroženi nedostatkem, by mohli chtít zvážit injekce, pokud by bylo těžké dodržovat denní dávku vitamínu.

Tyto snímky jsou podávány intramuskulárně. Mohou být podány na třech místech: deltoidní sval, horní kyčle a stehno.

Vitamín B-12 je považován za bezpečný a netoxický i při velmi vysokých dávkách, ale může narušit absorpci léků. Příliš mnoho B6 může způsobit poškození ruky a nohou, ale může být zrušeno zastavením doplňování. Proto by měly být vitamíny B podávány pouze pod dohledem lékaře. Kromě toho Lékařské centrum University of Maryland doporučuje, aby užívání jednoho vitamínu B po delší dobu mohlo způsobit nerovnováhu ostatních vitamínů B. Doporučuje užívat vitamín B v komplexu, který obsahuje všechny vitamíny B spolu s injekcemi B-6 nebo B-12, aby se zabránilo nerovnováze. Mluvte s touto obavou svého poskytovatele zdravotní péče.

B-6 a B-12 jsou nezbytné pro dobré zdraví

Injekce pro nedostatky

Kde jsou injekce daného

Opatření