Co se stane svalům, když glukóza není k dispozici?

Glukóza je pro vaše svaly, jaký plyn je pro vaše auto – je to palivo, které to dělá. Zatímco vaše tělo má záložní systém, pokud jde o svalové palivo, pokud jste uprostřed cvičení nebo sportovní události a vaše svaly vyčerpaly glukózu, vaše tělo nemusí být schopné reagovat dostatečně rychle. To může vést k slabosti a špatnému výkonu. Pokud si myslíte, že vaše svaly často snižují hladinu glukózy, konzultujte dietolog, který vám pomůže navrhnout dietu, která je udržuje.

Glukóza pro svalovou energii

Když budete jíst potraviny, které obsahují sacharidy, jako je chléb nebo ovoce, vaše tělo to rozbije na glukózu. To je absorbováno vaším střevem, posíláno do krevního oběhu a dodáváno nejen vašim svalům, ale také vašemu nervovému systému. Glukóza, která se nepoužívá okamžitě pro energii, je uložena jako glykogen ve vašich svalech a játrech, používá se mezi jídly nebo během cvičení. Vaše tělo je schopné uchovávat až 2 000 kalorií v hodnotě glykogenu, podle Iowa State University Extension a Outreach.

Nízká svalová glukóza

Vyčerpání glukózy je často označováno jako “zasažení stěny” a je nejčastěji spojováno s běžci na dálku. Je to bod, kdy se najednou cítite velmi unaveni a nemáte žádnou energii, abyste šli dál. Vedle ovlivnění výkonu vašeho cvičení může nízká hladina cukru v krvi také zhoršit vaše duševní schopnosti, protože glukóza je také primárním palivem vašeho mozku. Nedostatek dostatečných sacharidů ve vaší stravě může zvýšit vaše riziko ztráty glukózy.

Systém zálohování těla

Když vyčerpáte energii z glukózy, vaše tělo se může na palivo proměnit na tuky. Ve skutečnosti tuk slouží jako primární zdroj paliva pro cvičení s nízkou intenzitou a vytrvalostí, říká Iowa State University Extension and Outreach. To ale neznamená, že byste neměli jíst sacharidy. Získání dostatečného množství sacharidů ve vaší stravě při cvičení ušetříte použití bílkovin pro pohonné hmoty, což je důležité, když se snažíte udržovat nebo zlepšovat svalovou sílu.

Čerpání pro maximalizaci obchodů

Pokud se snažíte zabránit tomu, aby vaše svaly vyčerpaly glukózu, musíte jíst dostatek sacharidů. Kolik potřebujete, závisí na vašem cvičení, ale pohybuje se od 45 procent až po 65 procent kalorií. Chcete-li maximalizovat prodejny glykogenu, rozšíření Iowa State University Extension a Outreach naznačují, že se zaměřujete na 60 procent kalorií ze sacharidů. Zkuste zahrnout většinou zdravé sacharidy na výživu ve vaší stravě. Kromě plodů to znamená celá zrna, fazole, zelenina a nízkotučné mléčné nebo rostlinné alternativy.