Co je to fotbal?

Fotbalové míče jsou vyrobeny z různých materiálů v průběhu let, včetně mechových, kůže, pryže, barvy, kůže a řetízku. Podle Timothy Gay v “Fotbalové fyzice: Věda hry”, tvar míče je prolate sferoid. Tato zploštělá kulovitá forma nejen způsobuje nepravidelné skoky a povzbuzuje se, ale vyžaduje speciální soubor materiálů, které je třeba vyrobit.

První fotbalové míčky, které měly být hodnoceny v šedesátých letech, nebyly vrhány do těsné spirály. Byly hodené dvěma rukama, protože byly kulaté. Ve dnech, kdy se vulkanizovaný kaučuk stal běžně vyráběným a zakoupeným materiálem, byly vyrobeny míče z prasečích měchýřů. Koule z měchýřů byly běžné, byly trvanlivé a byly kulaté. Byly také taky hrubé, takže byly často obaleny kůží nebo pokrmy z prasečích koňů – od této doby také přezdívaná vepřová kůň pro fotbal až do dnešního dne – a vázány uzavřenými šněrováním.

Guma začala nahradit prasečí měchýře jako jádro fotbalu v 70. letech. Ale protože kaučuk byl nový, koule leskly spoustu vzduchu a obvykle se během hry staly více podlouhlými a méně kulatými. Po 60 minutách hry nakonec vypadali spíš jako meloun než cokoli jiného. Kůže a šněrování zůstaly zakrývající míč. V 1906, příchod forward prošel změnou fotbalu a tvaru míče.

Úředníci ve třicátých letech minulého století udělali míč menší, aby vyhověli novému projíždějícímu komponentu hry, kterou vedl dopředný průjezd. Teď to může být drženo jednou rukou pro průchod. Úředníci také udržovali šňůrky na míči a kožené vnější kryty, které jim pomohly účinně uchopit je za průchod.

Design a materiály, které vstupují do dnešního fotbalu, jsou testy toho, kolik míče změnilo hru a jak velkou roli hraje televize ve hře. Podle sportovního vědce Dan Petersona, fotbal váží 14 až 15 oz. Vnitřní gumová koule je uzavřena v koženém krytu s texturou, aby zajistila uchopení. Šňůrky zůstávají také k uchopení. Dvě bílé čáry na obou koncích míče usnadňují vidět míč pod světly během nočních zápasů a pro fanoušky snadnější vidět v televizi.

Časné fotbalové míčky

Guma

Rozměry

Dnešní fotbal