Co je extrakt guarany?

Guarana je křovinná rostlina, která pochází ze severní Brazílie a Venezuely. Guarana jdou pod jinými názvy: brazilské kakao, paullinia, cupana, guarana bread, zoom a guaranová guma nebo pasta. Guarana se obvykle konzumuje jako prášek nebo smíchá s vodou nebo jinými nápoji. Použití guarany a jiných rostlinných doplňků není náhradou za lékařskou péči a poradenství. Před zahájením jakékoliv nové diety nebo léčby navštivte svého lékaře.

Guarana Historie

Většina rostlin guarany se pěstuje v severní části Brazílie. Rostlinné přípravky jsou vyrobeny z guaranové pasty nebo gumy a semena jsou pražena a rozemletá, aby se stala nápojem. Semena guarany jsou bohaté na kofein a z tohoto důvodu byly používány jako tonikum pro mnoho onemocnění.

Kontrola hmotnosti a zdraví srdce

Guarana je účinný stimulant, který má 2,5 krát více kofeinu než kávu. Podle internetové stránky bylinných zdrojů je guarana primární složkou energetických nápojů. Mnoho sportovních nadšenců používá guaranu pro své efekty zvyšující metabolismus. To také zvyšuje energii a výkon. Mnoho bylinných doplňků obsahuje guarany, které potlačují chuť k jídlu. Guarana se také používá k podpoře kardiovaskulárního zdraví posilováním a vyvažováním srdce. Také čistí krev a zabraňuje srážení.

Stres a úlevu od bolesti

Stimulační účinek guarany podporuje duševní jasnost a zaměření, stejně jako zmírnění napětí způsobeného stresem. Podle stránky o bylinných prostředcích odstraňuje guarana i menší bolesti a bolesti, uklidňuje nervy a snižuje bolesti nervů.

Jiné použití Guarany

Nativní brazilské kmeny používaly guarany k léčbě vysokého krevního tlaku, průjem, migrény a horečky. Guarana byla také používána k léčbě drobných zažívacích potíží a arteriosklerózy a boje proti předčasnému stárnutí. Rovněž je známo, že Guarana zabraňuje tepelnému mozku tím, že snižuje tělesnou teplotu a podporuje normální tělesnou výměnu elektrolytů.

Vedlejší efekty

Guarana formulovaná s efedrinem – jako např. Při zvyšování výkonu a při dietě – by neměla být užívána kvůli nebezpečí potenciálně smrtelného nepravidelného srdečního rytmu, jak uvádí internetová stránka Drugs.com. Guarana je vysoký obsah kofeinu může vyloučit jako možnost pro osoby s onemocněním ledvin, vysokým krevním tlakem, srdečními problémy, hyperthyroidismem nebo úzkostnou poruchou. Osoby s alergií nebo užívající léky nebo bylinné doplňky by se měly poradit se svým lékařem, než začnou užívat guaranu. Těhotná nebo kojící žena by neměla užívat guaranu bez předchozí konzultace s lékařem. Děti by neměly dostávat guaranu bez předchozí konzultace s lékařem. Mezi další potenciální nežádoucí účinky patří kopřivka, potíže s dýcháním, otok obličeje, rtů nebo jazyka, zúžení hrdla, nepravidelný srdeční tep, bolest na hrudi, pálení žáhy, zácpa, průjem, bolest hlavy a nespavost, palpitace a úzkost.