Co je extrakt chmele?

Chmel, známý botanicky jako Humulus lupulus, je rostlina obecně známá pro jeho použití v pivovarském průmyslu. Výtažky chmele se však také používají v bylinné medicíně. Chmel má v Číně historii použití k léčbě malomocenství a tuberkulózy, podle Purdue University. Dnes je výtažek chmele uváděn na trh jako pomoc při spánku a pro reprodukční zdraví. Stejně jako u všech bylinných léků, poraďte se s lékařem dříve, než začnete užívat extrakt z chmele.

Použití

Historicky byl výtažek chmele použit v lidové medicíně jako tonizující, sedativní a protizánětlivé činidlo ke snížení otoku. Dnes se v kosmetickém průmyslu používají výtažky chmele v pleťových krémách a krémy pro vlastnosti změkčení pokožky. Potravinářský průmysl používá výtažky chmele na ochucení bonbónů, pečiva a mražených mléčných dezertů. Chmel je na seznamu amerických úřadů pro potraviny a léčiva obecně uznávaný jako bezpečný.

Sedativní

Ačkoli chmelový extrakt má několik použití, mnoho z nich nemá klinickou podporu dat. Použití extraktu chmele jako sedativu je nejčastěji podporováno. Extrakt chmele je klinicky dokázán, že má sedativní schopnosti. Podle studie zveřejněné v časopise Phytomedicine v září 2006 má chmel sedativní účinek na váš centrální nervový systém. Má schopnost snížit pohybovou aktivitu a tělesnou teplotu a podporovat spánek.

Estrogenní vlastnosti

Estrogeny jsou ženské pohlavní hormony zodpovědné za menstruační cyklus. Fytoestrogeny jsou rostlinné hormony se slabými, ale podobnými účinky jako lidský estrogen. Během menopauzy se hladiny estrogenu snižují, což způsobuje nepříjemné příznaky, jako je noční pocení a návaly horka. Phytoestrogeny jsou zkoumány jako alternativa hormonální substituční terapie (HRT) kvůli zvýšenému riziku rakoviny prsu a mrtvice. Podle studie zveřejněné v časopise Phytomedicine v červenci 2005 má extrakt chmele estrogenní vlastnosti. Mějte na paměti, že chybí klinická data prokazující, že rostlinné estrogeny jsou bezpečnější než syntetické estrogeny. Je třeba více výzkumu.

Bezpečnost

Dávkování extraktu chmele se pohybuje v rozmezí od 1,5 do 2 g, jak uvádí internetová stránka Drugs. Použijte extrakt z chmele podle pokynů na štítku a pouze po konzultaci s lékařem. Všechny bylinky mají schopnost způsobovat nežádoucí účinky a interagovat s léky. Chmelové extrakty vedlejší účinky nejsou dobře zdokumentovány, ale to neznamená, že neexistují. Někteří jedinci jsou alergičtí na chmel. Vyhledejte okamžitou lékařskou pomoc, pokud pocítíte příznaky alergie, jako je potíže s dýcháním nebo otoky vašich rtů, jazyka a obličeje.