Co byste měli jíst nebo pít, když se budete cítit lehce?

Pokud se někdy budete cítit lehce, může to být důsledek vaší stravy a životního stylu a možná budete mít možnost léčit a předejít tak, že provedete nějaké změny. Pokud se však často cítíte bezprostředně bez ohledu na to, co děláte a nemůžete určit důvody, měli byste upozornit svého lékaře.

Mezi identifikovatelné příčiny pocitu svědomí patří skákání jídla, nízký krevní tlak, nízká hladina cukru v krvi, jako je cukrovka, častější cvičení než obvykle, těžké menstruační krvácení nebo krvácení z jiné otázky, kouření nebo užívání léků, těžké hluboké dýchání, jako je hyperventilace, úzkost a Stres, alergie, onemocnění, jako je chřipka, dehydratace a problémy vedoucí k dehydrataci, jako je zvracení a průjem. Vždy je dobré se poradit se svým lékařem, protože pocit lehké hlavy může být příznakem vážnějších základních stavů, jako je abnormální srdeční rytmus nebo krvácení z tračníku.

Pokud nejste jíst hodinu, zvláště pokud jste na určitých lécích na cukrovku, můžete skončit s nízkou hladinou cukru v krvi a pocit svědění je příznakem tohoto. V tomto případě jíst jídlo nebo svačinu, která obsahuje jak sacharidy, tak bílkoviny. Sacharidy zvyšují hladinu cukru v krvi, zatímco bílkoviny dodávají trvalou energii. Sacharidy ovlivňují krevní cukr více než bílkoviny a tuky. Sacharidové potraviny zahrnují ovoce, zeleninu a zrna. Bílkoviny jsou drůbež, ryby, maso, vejce, ořechy a semena. Luštěniny, jako jsou fazole a čočka, stejně jako mléko a mléčné výrobky, obsahují jak sacharidy, tak bílkoviny. Pokud užíváte léky proti cukrovce a často se cítíte lehce obtěžující, varujte svého lékaře, neboť možná budete potřebovat úpravy svého léku.

Některé občerstvení, které obsahují jak bílkoviny, tak uhlohydráty, zahrnují ovoce a ořechy z granola, čtyři velké tymiánové tyčinky s 2 lžícemi přírodního arašídového másla, jedno drobné ovoce s 1/4 šálkem surových mandlí nebo šest krekrů spárovaných buď s vařeným vajíčkem 1 unce nízkotučného sýra. Můžete také udělat sendvič s použitím dvou plátků celozrnného chleba, 2 až 3 uncí hrubozrnného kuřecího nebo krůtího prsa, salátu a rajčat. Jedzte polovinu jako polosamozené občerstvení a druhou polovinu jako odpolední občerstvení. Pokud se cítíte tak lehce, že si myslíte, že byste mohli mdlobat, nebo pokud nemůžete něco brzy jíst, mít 1/2 šálku ovocné šťávy nebo sódy, nebo mít několik bonbónů – přečtěte si štítek, abyste zjistili, kolik bude poskytovat 15 gramů Uhlohydrát, což je jedna porce. Tyto položky rychle zvyšují hladinu cukru v krvi. Opakujte, pokud máte příznaky po 15 minutách.

Další častou příčinou pocitu lehkosti je dehydratace. Vaše potřebné tekutiny závisí na několika faktorech, včetně věku, pohlaví, úrovně aktivity a léků. Pokyny pro institut medicíny doporučují asi 15 šálků denně pro muže a asi 11 šálků pro ženu. To zahrnuje tekutiny z potravin a kapalin jiných než voda. Pokud ztratíte velké množství tekutiny, jako je průjem, zvracení nebo pocení, můžete zkusit sportovní nápoj, který obsahuje vodu, cukr, elektrolyty a případně některé bílkoviny. Vždy se zeptat svého lékaře nebo dietetika o sportovních nápojích, protože některé zdravotní stavy vyžadují omezení tekutin nebo živin.

Příčiny závratě

Nízký krevní cukr

Sacharidy a bílkoviny

Zůstat hydratovaný