Účinek sprintu na svaly nohou

Hill sprinty jsou anaerobní posilovací cvičení určená ke zlepšení svalové síly a účinnosti a ke snížení rizika zranění. Typický tréninkový běh na horských kolech se skládá z několika osm až 12 sekund rychlostí, které se zvedají o 4 až 15 procentní stupeň s každou minutou zotavení po každém sprintu. V rozhovoru s časopisem “Men’s Journal”, trenér NFL Keats Snideman navrhuje dokončení vrcholů na vrcholku někde blízko 95 procent intenzity. Prvních sprinterů na horských kolech, upozorňuje Brad Hudson, by se nemělo vyhnout skoku příliš rychle. Hill sprinty významně stresují jak svaly, tak pojivové tkáně.

Aerobní vs. anaerobní

Běh je obecně aerobní činností, což znamená, že rytmicky pracuje velké svalové skupiny po delší dobu, což inspirová vaše svaly spálit jak sacharidy, tak tuky. Hill sprinty, na druhou stranu, jsou anaerobní cvičení, které vytváří vaše svaly nohou při spalování pouze sacharidů. Hill sprinty jsou posilovací tréninkové cvičení, které nepřímo zlepšuje vytrvalost, v některých ohledech více jako hmotnostní opakování než běžné běhání. Jak trenér Snideman poradil: “Zůstaňte dostatečně dlouhý mezi sprinty, abyste mohli jít co nejrychleji v příštím opakování, jako jste udělali za poslední.”

Anaerobní prah

Mark A. Jenkins, MD, trenér NCAA pro univerzitu Rice, poznamenává, že svaly rychle propálí krátkodobou zásobou energie a kyselina mléčná se začíná vytvářet ve svalech. To se nazývá anaerobní práh. Anaerobní trénink tlačí tuto prahovou hodnotu na vyšší a vyšší procento svého špičkového výkonu. To znamená, že když děláte cvičební výcvik na kopci, budete trénovat své tělo, abyste šli dál a dále pomocí efektivnějších aerobních cest v budoucnu. Jak Jenkins poznamenává: “Neustálé přitahování se do stavu laktátu zatěžuje vaše tělo se přizpůsobí.”

Zranění

Hill sprintuje, stejně jako nějaká dobrá síla-trénink cvičení, posílit svaly se zaměřují v průběhu času. Silnější svaly jsou méně pravděpodobné, že rozdávat během intenzivních cvičení. V rozhovoru s Competitor.com, olympijský trenér Brad Hudson poukázal na tuto kvalitu o horských šprintech. “Vaše první zasedání povzbudí fyziologické adaptace, které slouží k lepší ochraně svalů a pojivových tkání před poškozením na další návštěvě,” řekl.

Stride Power

Podle trénera Hudsona, trénink v horských sprinech také “zvyšuje sílu a účinnost kroku” a rozvíjí svou schopnost pokrýt více zemí se stejným počtem kroků. Hill sprinty staví sílu svalů, která se hodí v závodních situacích. Poskytují optimální svalovou účinnost, rychlost a odolnost vůči svalové únavě.