Top 10 běžeckých bot pro ploché nohy

Pokud máte ploché nožičky, běh bez správného systému podpěry obuvi může způsobit zranění. Za normálních okolností oblouk nohy pomáhá absorbovat šok nohy narážející na zemi při běhu, ale u plochých nožiček se oblouky zhroutily, když se jejich nohy dostaly na zem. Výsledkem je, že běžní běžci mají vyšší pravděpodobnost zranění. Výběr správné boty může značně pomoci vašemu tvaru, nicméně, tak se podívejte na top 10 běžeckých bot pro ploché nohy.

Když noha narazí na zem plochými nohami a oblouk se zhroutí, kotník se otočí dovnitř a koleno nadměrně kompenzuje při běhu. Ploché běhounky mají tendenci přesahovat, což znamená, že nohy se při běhu příliš hodily dovnitř. Výsledkem je, že ploché běhounky potřebují stabilní prvky, které pomáhají stabilizovat nohy a zabraňovat dalším pohybům. Lidé s velmi plochými nohami, kteří jsou silně překroucení, mohou využívat boty na kontrolu pohybu, které omezují zvýšený pohyb nohou. Podpora je také důležitá pro ploché chodce, protože jejich oblouky nenabízejí dostatečné odpružení.

Pohyblivá obuv může pomoci běžecům s extrémně plochými nohami a vysokou úrovní překročení. Nejlepší boty pro kontrolu pohybu podle RunningProductReviews.com zahrnují Saucony Progrid Hurricane 15, Mizuno Wave Inspire 9, Brooks Adrenaline GTS 13, Brooks Ravenna 4 a Asics Gel-Kayano 19. RunningShoesGuru.com doporučuje Mizuno Wave Alchemy 12 jako nejlehčí Běžecká obuv pro řízení pohybu.

Pro jednotlivce s obloukem, který se při běhu může zhroutit, boty navržené s vrstvami polyuretanového materiálu v oblouku vytvářejí větší podporu a stabilitu. Stabilní boty dokáží napravit překročení omezením nadměrného pohybu nohy, což pomáhá efektivněji se pohybovat s plochými nohami. Stabilní boty mají tendenci být méně objemné než boty pro kontrolu pohybu. Nejlepší stabilní obuv podle RunningShoesGuru.com jsou Adidas Adistar Boost, New Balance 870v3 a Nike Lunarglide 5.

Boty se stabilitou nebo funkcemi ovládání pohybu mají tendenci nabízet spoustu oblouku a podpěry nohou, protože nadpronaři jsou obvykle ploché nebo nadváhou. Máte-li extrémně ploché nožičky, zvážíte přidání vložky na podporu oblouku do běžeckých bot. Ujistěte se, že boty se po přidání vložek příliš netahají, neboť vaše prsty by měly mít ještě malou kroužkovou místnost, aby se neobjevily puchýře.

Plochá dynamika

Boty řízení pohybu

Stabilní boty

Úvahy