Proč máte po jídle chleba žaludek?

Pokud po jídle chleba pociťujete bolest žaludku, můžete mít nesnášenlivost vůči pšenici. Pokud pocítíte bolesti žaludku po jídle chleba a jiných potravin, můžete mít potravinovou alergii. Klinická diagnóza je nezbytná pro správnou léčbu vašich příznaků. Zatímco tyto dvě podmínky jsou zcela odlišné, jsou zacházeny stejným způsobem: odstranění všech potravin, které obsahují pšeničné bílkoviny. Měli byste si poradit se svým lékařem o vašich příznacích a podstoupit určité testy pro správnou diagnózu.

Chléb obsahuje různé přísady, které jsou považovány za vysoce alergické potraviny, jako je pšenice, mléko, vejce a sója. Pokud jste alergičtí na jednu nebo více složek v chlebu, vyvinete bolesti žaludku a další příznaky během několika minut po jídle chleba. Bolest žaludku je důsledkem zánětu ve střevě způsobeném produkcí histaminu v měkké tkáni zažívacího systému.

Podle MedlinePlusu jsou alergie na potraviny způsobeny poruchou imunitního systému. Tělo identifikuje bílkoviny v potravinách jako nebezpečné, když jsou skutečně bezpečné, což způsobuje, že se tělo brání vytvořením histaminu, protilátek a dalších chemikálií. Tyto chemické látky mohou mít za následek bolest žaludku a další běžné symptomy potravinové alergie, jako je například přetížení nosu, astma, průjem, nevolnost, kožní vyrážky a kopřivka. Ve vzácných případech může být bolest žaludku známkou anafylaxe, závažné a život ohrožující alergické reakce.

Chléb obsahuje lepek, protein nacházející se v pšenici. Pokud jste lepek netolerantní, váš imunitní systém reaguje na glutén tím, že poškozuje Vaše střevo, podle American College of Gastroenterology. Gluten je nalezen v ovesu, žito, ječmeni a pšenici. Není známo, proč imunitní systém reaguje tak, jak to dělá, když jíte gluten, ale způsobené poškození může vést k dalším komplikacím, jako je podvýživa a nadměrná ztráta hmotnosti. Mezi nejčastější příznaky nesnášenlivosti lepku patří nadýmání, plyn, slabost, změny v pohybech střev a ztráta hmotnosti.

Léčba obou stavů je odstranění pšenice z vaší stravy. Jíst malé množství může vyvolat reakce z obou podmínek, které mohou vést k nepříjemným a nebezpečným příznakům. Bolest žaludku, která je závažná, může být příznakem závažnější komplikace. Pokud si všimnete krve ve stolici nebo je extrémní bolest, volejte 911 nebo jděte na pohotovost.

Potravinářská alergie

Způsobit

Nesnášenlivost glutenu

Léčba