Proč byste ráno neměli jíst ovoce?

Ovoce může být základem zdravé snídaně, nicméně jíst ovoce ráno nemusí být prospěšné pro osoby s určitými typy zdravotních stavů. Lidé, u nichž je diagnostikována prediabetická onemocnění nebo cukrovka, budou mít ráno vyšší hladiny cukru v krvi než u normálních hladů. Ovoce s vysokým obsahem sacharidů zvýší hladinu cukru v krvi. Lidé, kteří mají žaludky, které jsou citlivé na kyseliny v potravinách, se také mohou chtít vyhnout jídlu vysoce kyselého ovoce ráno.

Předepisuje

Osoba je diagnostikována s prediabetem nebo se sníženou glukózovou tolerancí, pokud je hladina cukru v krvi v rozmezí 100 až 125 mg / dL ráno před snídaním. Diagnóza prediabetických dávek může sloužit jako varování při přechodu na zdravější stravu. Nicméně, přediabetika nemusí být v tomto okamžiku podávána léky ke snížení hladiny cukru v krvi a ovoce s vysokým obsahem sacharidů mohou posílit hladiny cukru v krvi po snídani velmi vysoké.

Diabetici

Osoba je diagnostikována jako diabetik, jestliže hladina cukru v krvi je 126 mg / dL nebo vyšší. Mnoho diabetiků zažívá to, co je známo jako “fenomén rány”, kdy se hormony uvolňují do krevního oběhu, aby stimulovaly játra, aby uvolnily glukózu mezi 4:00 a 8:00. Tělo diabetika nevytváří dostatek inzulinu nebo nemůže správně užívat inzulin. Glukóza pod kontrolou, což vede k vysokým hladinám cukru v ranním věku. Vysoké sacharidové plody budou tyto hladiny krevního cukru ještě vyšší.

Plody, které je třeba vyhnout

Jakékoliv ovoce s vysokým obsahem sacharidů zvýší hladinu cukru v ranní fázi. Ovocné šťávy mají také vysoký obsah sacharidů a neobsahují výhody vlákniny, což může pomoci snížit hladinu cukru v krvi. Také nemusí být 100 procent ovocné šťávy a může jim být přidáno velké množství cukru. Sušené ovoce a konzervované ovoce v kukuřičném sirupu s vysokým obsahem fruktózy budou také ve vyšších sacharidech vyšší než čerstvé ovoce.

Vysoká kyslost

Lidský žaludek je obvykle úplně prázdný, když se probudí. Pokud je jeho žaludek snadno podrážděn vysoce kyselými potravinami, může jíst některé ovoce na prázdný žaludek docela bolestivé. Vysokokyselé ovoce zahrnují pomeranče, citróny, limety, karambola nebo hvězdokupy, tamarind a grapefruit. Některé bobule mohou být také vysoce kyselé a způsobují problémy s žaludkem, jestliže se jedou buď samostatně, nebo s jiným jídlem ráno na snídani.