Nejlepší kočárky pro pěší turistiku

Pěší turistika je fantastický způsob, jak se s dítětem dostat ven, získat čerstvý vzduch a těšit se z přírody. Pokud plánujete nějakou turistiku s dítětem nebo malým dítětem, je dobré přivézt si kočárek, když se unavuje chůzí nebo vás unavuje, že ho budete nosit. Před zakoupením kočárku pro pěší turistiku zvážte, jaké funkce budete potřebovat nejvíce.

Co hledat

Když začnete hledat turistický kočárek, může to být zastrašující, protože tam je tolik typů na výběr. Obvykle je pro pěší turistiku doporučován kočárek pro jogging nebo kočárek ve stylu terénu. Oba mají obecně větší, nafukovací, robustní kola, která zvládnou různé typy terénu. Pokud se přední kola otáčejí, měly by mít zámek kola, který může být během jízdy zapnutý, aby se zabránilo převrácení kočárku. Podívejte se na kočárek s parkovací brzdou. Některé mají dokonce ruční brzdy nainstalované, aby byly bezpečnější pro použití na strmé stezce. Pokud plánujete vyrazit na nerovný terén, najděte kočárek s dobrým odpružením kol.

Bezpečnost kočárku

Ujistěte se, že kočárek, který si vyberete, je určen pro výšku, váhu a věk vašeho dítěte. Mějte na paměti, že novorozenci nemají mnoho ovládání hlavy a potřebují ležet téměř volně v kočárku, který vyberete. Váš kočár pro pěší turistiku by měl mít pětibodový postroj, aby vaše dítě bylo v bezpečí. Děti mladší než 1 rok by neměly být přineseny na túru, pokud plánujete vzít kočár na neohrožený terén, protože to může způsobit příliš mnoho otřesů, varuje ConsumerReports.org.