Jaký druh bílkovinných bary jsou dobré pro snídani?

Pokud jste neustále na cestách a zjistíte, že je obtížné získat ráno slušnou snídani, dobrou alternativou k posezení by mohlo být protein bar. Zatímco řada barů na trhu je plná cukrů a postrádá žádnou výživovou hodnotu, některé typy bílkovinných barů jsou životaschopnou alternativou k tomu, abyste šli do oběda.

Vyberte vysoký obsah bílkovin

Ujistěte se, že máte dostatek bílkovin, je nesmírně důležité. Studie publikovaná v časopise “Obezita” z roku 2011 zjistila, že dospívající, kteří jedli snídani s vysokým obsahem bílkovin, byli více uspokojeni a cítili se méně ráno po celý den. Navíc výsledky MRI ukázaly nižší aktivitu v částech mozku, které kontrolují motivaci a odměnu jídla. Biologik a výzkumník obezity William Lagakos, PhD doporučuje vybírat tyčinku, která má alespoň 20 gramů bílkovin nebo více.

Zrušte vlákno

Stejně jako bílkoviny, vláknina má také sýtící efekt a může vám pomoci projít ráno bez hladovění nebo chutí. Většina Američanů nedostane dostatek vlákniny, tvrdí dietetik Sharon Palmer, ale ty mohou být užitečným způsobem, jak doplnit svůj příjem. Podívejte se na tyčinky, které jsou vyráběny s celozrnnými přísadami, jako je oves nebo celozrnná granola. Budete chtít jednu, která obsahuje alespoň několik gramů vlákniny, abyste dosáhli doporučených denních 38 gramů pro muže a 26 gramů pro ženy.

Pečlivě zkoumat

Zatímco bílkoviny a vlákniny jsou dobrými složkami v barevném bílkovinovém baru, existují také ingredience, které chcete vyhnout. Patří mezi ně částečně hydrogenované oleje nebo trans-tuky a umělé barvy, příchutě a konzervační látky, podle dietetiky Corinne Goffové. Dalším viníkem je cukr. Cukr způsobuje špičku v hladině cukru v krvi, rychle následuje ponoření, což může zvýšit hlad a nechat běžet do automatu o 10:00.

Projděte domácí cestu

Pokud chcete být zcela jisti, co je ve vašem bílkovinovém snídaňovém baru, může být vaše volba samozřejmostí. Goff navrhuje kombinovat oves, celozrnnou mouku, lněná semínka, čistý javorový sirup, sirup z hnědé rýže, arašídové máslo a míchané látky, jako je sušené ovoce a ořechy. Chcete-li dále zvyšovat obsah bílkovin, zvážte přidání bílkovinného prášku nebo přikryjte tyčinky s nízkotučným jogurtem s nízkým obsahem cukru a nechte je uložit do chladničky před ranním.