Jaké potraviny mohu jíst na stravě s nízkým obsahem vlákniny?

Vláknina je nestravitelnou součástí potravin, jako je zelenina, ovoce a zrna. Možná budete muset dodržovat dietu s nízkým obsahem vlákniny, pokud máte určité zdravotní stavy, jako je průjem, abdominální křeče, střevní zánět nebo zánětlivé onemocnění střev nebo když se zotavujete z operace střev. Dieta s nízkým obsahem vlákniny omezuje množství nezdravé potraviny, která prochází střevem, snižuje stolice a snižuje podráždění střev. Pečlivě plánovaná strava s nízkým obsahem vlákniny poskytuje většinu živin potřebných pro dobré zdraví, říká zdravotnické centrum Ohio State University Medical Center.

Důkladně vařená čerstvá nebo konzervovaná zelenina je vhodná pro stravu s nízkým obsahem vláken za předpokladu, že neobsahuje kůže, stopky nebo semena. Vyberte si ze zeleniny, jako jsou sladké nebo bílé brambory, mrkev, papriky a fazole. Zelenou zeleninu a zeleninové šťávy jsou také povoleny. Vyhýbejte se konzumaci surové zeleniny, kukuřice, hrášku, brokolice, zeleniny, zelí, květáku, růstového klíčky a cibule, říká americká společnost pro rakovinu.

Nejvíce konzervované nebo vařené ovoce můžete jíst na stravu s nízkým obsahem vlákniny, pokud neobsahují semena, kůže ani membrány. Bezproblémové surové ovoce bez membrán nebo semen a ovocné šťávy bez buničiny je také přípustné. Vyhněte se sušenému ovoci, pomerančům a grapefruitu. Nepoužívejte více než jeden nebo dva servírované ovoce a zeleninu denně po dobu stravy s nízkým obsahem vlákniny, doporučuje klinice Mayo.

Bílá rýže a bílé těstoviny, spolu s chlebem, palačinky, krekry a vafle z jemné bílé mouky, mohou být zahrnuty do stravy s nízkými vlákny. Zajistěte, aby obilné potraviny obsahovaly méně než 2 g vlákniny na jednu porci. Vyberte si z vařených obilovin, jako je krém z rýže a napuštěné ovesné vločky, a vyberte suché obiloviny, jako je nafoukaná rýže a kukuřičné lupínky. Vyhýbejte se potravinám z celých zrn, otrubám, hnědé rýži a divoké rýži, říká zdravotnické centrum Ohio State University Medical Center.

Výběrové kusy masa, jako je hovězí, vepřové a jehněčí maso, jsou přijatelné na stravě s nízkým obsahem vlákniny spolu se mletým masem, drůbeží a rybami. Vyhněte se zpracovaným masům, kořením nebo uzeným masům, klobásám, měkkýšům, smaženým masům, smaženým rybám, pečlivému masu a masu s chrupavkou, doporučuje lékařské centrum Ohio State University.

Vajíčka se mohou konzumovat na stravě s nízkým obsahem vlákniny, pokud nejsou smaženy. Mezi možnosti mléka patří mléko s nízkým obsahem tuku nebo bez tuku, smetanový sýr, tvaroh, mírný americký sýr, jogurt a zmrzlina. Ohio State University Medical Center doporučuje vyhnout se jogurtu nebo zmrzlině, která obsahuje bobule, sušené ovoce nebo ořechy.

Dieta s nízkým obsahem vlákniny má za následek vznik menších stolicí a méně střevních pohybů, což může způsobit zácpu. Pokud není jinak doporučeno, vypijte hodně vody, abyste zabránili zácpě.

Zelenina

Ovoce

Chléb, obiloviny a zrna

Maso, drůbež a ryby

Vejce a mléčné výrobky

Prevence zácpy