Jaké jsou přínosy jíst dvě jídla denně?

Pokud máte rádi jídlo, jíst jen dvě jídla denně může vypadat jako noční můra. Pokud je však vaším cílem zhubnout, nebo vám váš časový plán neumožňuje čas připravit a jíst tři jídla každý den, vyjmutí jednoho z rovnic může zjednodušit váš proces plánování jídla a případně i další cíle na snížení tělesné hmotnosti.

Pohodlí

Není pochyb o tom, že plánování jídla trvá značné množství času a úsilí, zejména pokud se pokoušíte splnit stravovací doporučení USDA a jíst zdravým a vyváženým způsobem. Když si připravíte vlastní jídlo, ušetříte peníze, čas a investice tím, že uděláte jen dva denně za tři. Možná dokonce zjistíte, že máte větší motivaci k výběru zdravějších potravin, když omezujete počet jídel, které denně budete jíst.

Zdraví

Omezení denních kalorií může mít významný přínos pro zdraví. Podle článku článku “Journal of the American Medical Association”, osoby s nadváhou, které byly zařazeny do stravy s omezeným příjmem kalorií, zaznamenaly nejen ztrátu hmotnosti, ale i pokles hladiny cukru v krvi, teplotu těla v těle a poškození DNA. Spisovatelka “Chemické a inženýrské novinky” Laura A. Cassiday navrhuje, že omezení kalorií může dokonce zpomalit proces stárnutí, zlepšit funkci kardiovaskulárního systému, omezit poškození svalové hmoty a snížit riziko chronických onemocnění.

Ztráta váhy

Pokud se vám podaří omezit na dvě jídla denně bez přejídání, můžete být schopni úspěšně vybudovat deficit kalorií, který vám umožní zhubnout. Pro každé 3 500 kalorií, které ušetříte, dojde k poklesu o 1 libra. Existují také potenciální přínosy k tomu, že máte dvě denní jídla denně a jíst nebo pít náhradu jídla za třetí. V roce 2003 vědci publikovali článek v časopise Nutrition Journal, v němž uvedli, že účastníci s nadváhou, kteří vypili denní výměnu jídla, ztratili více váhy během 40 týdnů, než lidé, kteří sledovali nízkokalorickou dietu a jedli typické tři jídla denně.

Úvahy

Ačkoli existuje mnoho potenciálních výhod, jíst jen dvě jídla denně, ne každý souhlasí s tím, že je to nejlepší strategie pro zdraví nebo snížení tělesné hmotnosti. Například HelpGuide.org naléhavě vyzývá lidi, aby často jedli malé jídla místo omezení jídel. “Jíst malé zdravé pokrmy po celý den udržuje energii a metabolismus,” uvedli lékaři. Než začnete s jídlem pouze dvěma jídly denně, obraťte se na svého lékaře. Možná budete muset jíst častěji, pokud máte podváhu, potíže se zdravotním stavem nebo zotavení z operace nebo zranění.