Ideální tělesná hmotnost pro velké kosti

Existují obecné pokyny, které pomáhají určit ideální rozsah tělesné hmotnosti pro dospělé muže a ženy všech velikostí rámu, včetně osob s velkým vykostěním nebo s velkým rámem. Pokud máte velký rám, ideální tělesná hmotnost je vyšší než u osob s malými nebo středními rámci. Kromě velikosti rámu se vaše výška a pohlaví používají také k určení ideální tělesné hmotnosti.

Muži s velkým rámem

MedlinePlus poskytuje pokyny, které vám pomohou zjistit, zda jsou muži s velkými kostmi nebo zda mají velké rozměry rámu. Na základě těchto doporučení jsou muži klasifikováni jako velké rámy, pokud mají výšku přesahující 5 stop 5 palců a obvod zápěstí je větší než 7,5 palce. Muži stejné výšky jsou malí, pokud mají velikost zápěstí kolem 5,5 až 6,5 palce a mají střední rámy, pokud mají zápěstí kolem 6,5 až 7,5 palce, podle MedlinePlus. Pomocí kazety měřte obvod zápěstí a zjistěte, zda máte malou, střední nebo velkou velikost rámu.

Ženy s velkým rámem

Velikost rámu ženy je založena na její výšce a obvodu zápěstí. Ženy mají velké rámy, pokud jsou pod 5 stop 2 palce vysoké a jejich zápěstí obvod je více než 5,75 palce, pokud jsou 5 stop 2 palce až 5 stop 5 palců s obvodem zápěstí nad 6,25 palce, nebo pokud jsou přes 5 stop 5 palců Vysoký s velikostí zápěstí o více než 6,5 palce, podle MedlinePlus. Ženy v každé výškové kategorii – s menšími velikostmi zápěstí – jsou klasifikovány jako malé nebo střední rámy.

Ideální váha muži

Washingtonská univerzita navrhuje, aby muži měli vážit 106 liber na prvních 5 stop výšku plus 6 liber na každý palec výšky přes 5 stop – plus 10 procent pro muže s velkými velikostmi rámu. Tato metoda pro určení ideální tělesné hmotnosti je také známá jako vzorec Hamwi. Například muž s velkým rámem, který má výšku 5 stop 10 palců, má ideální tělesnou hmotnost 183 liber. Velkoprostorový muž, který má výšku 6 stop 2 palce, má ideální hmotnost 209 liber.

Ideální ženy

Podle Washingtonské univerzity by ženy měly vážit 100 liber na prvních 5 stop výšku plus 5 liber za každý další centimetr přes pět stop – plus 10 procent, které odpovídají za velké velikosti rámců. Například žena s velkým rámem, která má výšku 5 stop 3 palce, má ideální tělesnou hmotnost 127 liber. Ženy s velkými rámy, které mají výšku 5 stop 8 palců, mají ideální tělesnou hmotnost 154 liber a používají stejný vzorec Hamwi.

Výjimky

Pokud jste kulturista nebo sportovec, který má velké množství svalové hmoty, můžete být těžší než ideální doporučení tělesné hmotnosti University of Washington, ale stále máte nízké procento tělesného tuku, pokud ano, nejste nutně nezdravá Nebo obézní. Zeptejte se svého lékaře nebo osobního trenéra, abyste odhadli procento tělesného tuku, abyste se ujistili, že jste v přijatelném rozmezí. Podle Americké rady pro cvičení, která poskytuje online kalkulačku na tělesné tuky, ženy sportovci obvykle mají asi 14 až 20 procent tělesného tuku, zatímco muži sportovci mají obecně procenta tělesného tuku 6 až 13 procent.