Dopad mimomanželských záležitostí na členy rodiny

Nevěra ovlivňuje celou rodinu, okamžitě a prodloužena, podle licencovaného sociálního pracovníka a psychologa Allana Schwartze v článku nazvaném “Vliv rozvodu na rodiny na webu MentalHelp.net. Více výzkumů bylo provedeno o tom, jaký dopad má nevěra na nejbližší rodinu, než jak ovlivňuje rozšířenou rodinu, píše Schwartz. Pokud však manželé mají děti společně a každý z manželů rozvinul vztahy s rozšířenou rodinou, poškození bude mít vliv na rozšířenou rodinu.

Emocionální reakce dětí

Když děti zjistí, že matka nebo otec jsou nevěrní, mohou se ve vztahu cítit nejistě a podle psychologky Anny L. Nogalesové, která se specializuje na manželství a vztahovou terapii a latinské problémy, ztrácejí důvěru v partnera podvádění. To platí i když neříkáte dětem, že rodič podvádí, protože cítí napětí, které mezi vámi existuje. Pokud jeden z vás odklidí vztah, vaše děti se mohou cítit zodpovědné za rozkol, bez ohledu na to, jak často jim říkáte, že odpovědnost spočívá na rodičích. Starší děti, které chápou význam nevěry, mohou mít podle Nogalesu hněv, hanbu, zmatek a odpor.

Rodiče jako modely rolí

Rodiče mají děti poskytovat vhodné modely, ale podvádění není něco, co chcete děti naučit. Mnoho dospělých dětí, jejichž rodiče byli nevěrní, opakovali cyklus, podle Nogalesova průzkumu více než 800 dospělých dětí podvodníků. Více než 80 procent respondentů uvedlo, že jejich postoje k lásce a vztahům jsou ovlivněny a 83 procent uvedlo, že věří, že každý lží. Navíc více než 70 procent respondentů uvedlo, že jejich schopnost důvěry ovlivnit. Mnoho rodičů, kteří vedli nějakou záležitost, pravděpodobně nikdy nepovažovalo tyto důsledky.

Povídání dětem (nebo ne)

Rozhodování o tom, kdy a jak děti říct, není snadné rozhodnutí podle psychiatra a výzkumného lékaře Scott Haltzmana v článku “Psychologie dnes” s názvem “Měl by děti vědět, že jste měli záležitost?” Neměli byste říct Vaše děti, pokud se stanou nástrojem, který se vrátí zpět na svého podvádějícího manžela. Řekněte dětem především, zda zjistí informace od rodiny nebo přátel, nebo zda manželství končí a vaše děti jsou dost staré, aby pochopily okolnosti, poradí Hatlzmanovi, pokud jsou děti příliš mladé na to, aby informace pochopily, Odhodláte se obnovit sňatek, říkat dětem pravděpodobně není dobrý nápad. Mohli byste prostě vysvětlit, že máte problémy, ale jste odhodláni zůstat spolu a pracovat prostřednictvím nich.

Rozšířená rodina

Pokud jste oba vytvořili milující a pečující vztahy se svými in-zákony, mohou pocit silné emoce, když je nevěra odhalena. Rozšířená rodina by se mohla vzít stranou proti podvádějícímu manžela nebo se do vztahů zapletla. Pokud se manželství rozpadne, rozšířená rodina může zarmoucit ztrátu syna nebo tchyně. Rodinné setkání, které zahrnovaly rozvedeného manžela, by se mohly stát napjaté, pokud rodinní příslušníci obviňují z podvodu manželku za zánik vztahu a poškození dětí a věrného manžela.