Věci, které nemůžete jíst, jestliže jste alergičtí na jód

Potravinové alergie se vyskytují, když vaše tělo pohlédne na látku jako cizího vetřelec, který musí být odstraněn, což způsobuje, že vaše tělo reaguje hodně stejným způsobem jako u viru nebo bakterií. Chemické látky nazývané histaminy jsou uvolněny, které způsobují vše od svědivé kůže až po kašel a bolesti žaludku. Velmi závažné reakce mohou vést k anafylaxi, což vede k poklesu krevního tlaku a neschopnosti dýchání. Pokud trpíte alergií na jódu, může lékař doporučit, aby se některé potraviny vyhýbaly, aby se minimalizovaly reakce.

Jodizovaná sůl

Když nemáte dostatek jódu ve své každodenní stravě, vaše tělo nemůže produkovat hormony štítné žlázy. To způsobuje, že se na krku vyvine výrazný náraz nebo hniloba. Pro snížení rizika nedostatku jodu je do soli přidán jód. Jeden gram jodované soli obsahuje asi 77 mikrogramů jódu. Pokud jste alergičtí na jód, můžete se vyhnout tomu, abyste do jídla přidali jodidovou sůl. Je možné koupit sůl, která nemá přidaný jód. Pokud jodová alergie není těžká, může být možné jíst malé množství jodované soli bez nežádoucích příznaků.

Mléčné výrobky

Jód je společným doplňkem krmiv pro krávy ve Spojených státech. Z tohoto důvodu mohou být mléčné výrobky vysoké v jódu. Jeden šálek kravského mléka obsahuje 56 mikrogramů jódu. To se také nachází v jiných mléčných výrobcích, jako je sýr, zmrzlina a jogurt.

Ryby a mořské plody

Ryby a měkkýši patří k nejčastějším přírodním zdrojům diety jódu. Je to proto, že jód je přirozeně přítomen v mořské vodě a mořských řasách. Pouze 3 oz tresky obsahují 99 mikrogramů jódu, stejná velikost krevet je 35 mikrogramů. Sladkovodní ryby také obsahují jód, ale množství závisí na vodách, ve kterých plavou podle zprávy Tulane University.

Další zdroje

Jedno velké vařené vejce obsahuje asi 12 mikrogramů jódu. Luštěniny mají také jód – asi 32 mikrogramů na polovinu šálku nápojů z bobulí, například. Protože půda může být infundována jódem, rostliny, které rostou v zemi, jako jsou brambory, mohou obsahovat jod, úroveň jódu závisí na obsahu jódu v půdě v konkrétní zeměpisné oblasti, kde rostlina rostou. Odlupování kořenové zeleniny před vařením může snížit obsah jódu.