Unavený po jídle s bolestem hlavy

Pokud se po jídle objeví únava a bolesti hlavy, možná trpíte stavem známým jako reaktivní hypoglykemie, také nazývaná postprandiální hypoglykemie, která se vyznačuje snížením hladiny glukózy v krvi jednou až třikrát po jídle. Příznaky tohoto onemocnění můžete vykázat bez toho, aby jste je měli, takže pokud po jídle vyvinete únavu a bolesti hlavy, navštivte svého lékaře. Jiné příznaky reaktivní hypoglykemie zahrnují úzkost, třes, slabost, pocení, změny nálady a závratě.

O glukóze

Hypoglykémie se vyskytuje, když hladina glukózy v krvi klesne pod normální rozmezí. Potraviny, jako je rýže, ovoce a chléb, obsahují sacharidy, které jsou hlavními zdroji glukózy v potravě. Glukóza poskytuje tělu energii k provádění denních fyziologických funkcí. Po jídle vstoupí glukóza do krevního řečiště tenkým střevem a cestuje do svalových, jaterních a tkáňových buněk. Inzulin pomáhá těmto buňkám využívat glukózu na energii. Játra a svaly ukládají přebytečnou glukózu jako glykogen pro budoucí energetické potřeby. Glukóza může být přeměněna na tuky a uložena v tukových buňkách, což způsobuje zvýšení hmotnosti.

Reaktivní hypoglykemie

Reaktivní hypoglykemie je důsledkem nadprodukce inzulínu, po níž následuje uvolňování stresových hormonů. Po jídle vylučuje pankreas příliš mnoho inzulínu, což rychle a drasticky snižuje hladinu glukózy v krvi. Ve snaze přirozeně zabránit hladinám glukózy v krvi před “zhroucením”, nadledvinky uvolňují velké množství stresových hormonů epinefrinu a kortizolu, aby rychle zvýšily hladinu glukózy v krvi.

Hypoglykemie Neznalost

Diabetici typu 1 a 2, kteří nevykazují žádné varovné příznaky nízké hladiny glukózy v krvi, mají nevědomost hypoglykémie, která se vyvine, když tělo změní reakci na nízké hladiny glukózy v krvi. Po rekurentních epizodách hypoglykemie přestávají adrenální žlázy produkovat epinefrin a kortizol, jestliže hladiny glukózy v krvi jsou příliš nízké, což je stav nazvaný autonomní selhání spojená s hypoglykemií.

Diagnóza

Chcete-li diagnostikovat reaktivní hypoglykemii, bude Váš lékař informovat o vašich příznacích a otestovat hladinu glukózy v krvi, jakmile se u Vás objeví. Po jídle nebo pití předmětů s 15 až 20 g cukru se ujistěte o zmírnění příznaků. Měření hladiny glukózy v krvi 70 mg / dL na počátku příznaků i po jídle potvrzuje jeho diagnózu.

Potravinové alergie někdy způsobují bolesti hlavy a únavu po jídle. Například lidé s alergiemi na mléko mohou mít po jídle jogurt, máslo, krém nebo sýr bolesti hlavy. Tělo uvolňuje chemický histamin během alergické reakce, která způsobuje otok dutiny dutiny. Tento zánět vede k bolestem hlavy. Závislost na kofeinu se v průběhu času vyvíjí u lidí, kteří pravidelně konzumují kofeinové nápoje nadměrně. Pokud snížíte nebo ukončíte konzumaci kofeinu náhle, může dojít k příznakům odvykání kofeinu, které se kromě únavy a bolesti hlavy vyznačují duševní mlhou a podrážděností.

Další příčiny