Tipy na opravu teen pozic

Pokud se vám zdá, že vaše dospívající “narovnáte”, vaše rada, která pomůže dospívajícímu zlepšit její postoj, může mít dalekosáhlé výhody. Špatné držení těla v dospívání způsobuje svalové napětí nebo abnormální růst kostí. Špatné držení těla může také váš dospívající vypadat méně sebejisté. Vzhledem k tomu, že dospívající nemusí vždy poslouchat návrhy od rodičů nebo dospělých, je pečlivější přístup pro výuku dospívajících k správnému držení těla.

Určete dobré držení těla

Výuka vašeho dospívajícího dobrého postoje jí dává model, ze kterého se cvičí. Určete správnou polohu sedu. Váš dospívající by měl sedět s hýždí a vrátit se na židli s rameny odtáhl. Vaše dospívající by měla držet nohy na podlaze, kdykoli je to možné. Když stojíte, malá tělní pánka by měla být mírně zastrčena a ramena by měla být vytažena zpět. Hlava by měla vypadat rovně stejně jako uši rovnoběžné s rameny.

Postoj počítače / videohry

Pokud váš dospívající hraje hodiny videohry nebo stráví čas na notebooku, může být jeho držení těla zakřivené nebo zakřivené. Povzbuďte svého dospívajícího, aby v těchto cvičeních strávil jen krátkou dobu. Dr. Kristina Fortuna, ortopedická specialista na Temple University ve Philadelphii, doporučuje omezit televizi, videohry nebo počítačovou dobu na 20 minut na jednom místě. Povzbuďte své dítě, aby často stálo a protahovalo se, což může snížit napětí na zádech. Přilepením malého kusu papíru na obrazovku ve směru, kam má dítě vypadat, když sedí, může zlepšit jeho držení těla.

Buďte Mentor

Chcete-li podpořit správné držení tela u vašeho dospívače, je důležité ukázat si dobře držení těla sami. Modelování dobré postoje ukazuje, jak dospívající správně sedí. Pokud se ocitnete nesprávně, posaďte se o tom svému dítěti a zdůrazněte, jak to napravíte. Můžete také zdůraznit postoj druhých, zdůrazňovat ty, kteří praktikují dobrý postoj. Pokud si uvědomíte, jak se člověk ubezpečuje, že váš dospívající může chtít tento postoj praktikovat.

Varování

Některé případy špatné držení těla mohou znamenat, že dospívající osoba trpí skoliózou – abnormální zakřivení páteře. Skolióza se nemusí objevit, dokud vaše dítě nedosáhne dospívajícího růstu v dospívání. Včasná diagnóza může znamenat dřívější léčebnou intervenci, která může zabránit přísnějšímu vývoji křivky. Pokud se vaše dítě stýká bolesti v zádech, má problémy s dýcháním nebo jehož páteř je viditelně zakřivený, může to znamenat, že vaše dítě trpí skoliózou.