Pšeničný lepek a pálení žáhy

Pokud pociťujete zánět pálení žáhy v důsledku konzumace lepku, může to být známka intolerance glutenu. Gluten je bílkovina, která se nachází nejen u pšenice, ale také z žita, ječmene a všech potravin vyrobených z těchto obilovin. Kontaktujte svého lékaře a pracujte s ním, abyste vyloučili další možné příčiny. V tuto chvíli neexistuje lék na intoleranci lepku. Lidé s citlivostí na lepek musí bezodkladně dodržovat bezlepkovou dietu, aby zabránili souvisejícím příznakům. Ale stále můžete jíst zdravou a vyváženou stravu bez lepku.

Symptomy nesnášenlivosti glutenu

Celiakie je forma intolerance glutenu, která zahrnuje abnormální imunitní reakci v reakci na glutén. Po čase může tento stav vést k poškození střev. Často je náročné diagnostikovat, protože příznaky se mezi jednotlivci značně liší. Někteří lidé mají příznaky, jako je zácpa, nadýmání a plyn. Jiné příznaky zahrnují žaludeční nevolnost, únava, vředy v ústech a pálení žáhy – také známý jako acid reflux. Pálení žáhy se vyskytuje, když zažívací tuk proudí zpět do vašeho jícnu, což vede k pocitu pálení v hrudníku.

Bezlepková dieta řeší pálení žáhy

Pokud vám lepek způsobuje pálivost, požádejte svého lékaře, aby vás vyzkoušel na celiakii. Vědci zkoumali výskyt refluxu kyseliny u lidí s nediagnostikovanou celiakií a publikovali výsledky v březnovém vydání časopisu “Klinická gastroenterologie a hepatologie”. Zjistili, že u pacientů s nediagnostikovanou celiakií se výrazněji vyskytují mírné až těžké symptomy refluxu kyseliny. Dobrou zprávou je, že symptomy kyselého refluxu se vyřešily, jakmile byli pacienti zařazeni do bezlepkové stravy, podle studie.

Po bezlepkovém dietě

Budete muset dodržovat bezlepkovou dietu, pokud trpíte nesnášenlivostí lepku. Vzhledem k tomu, že lepek se nachází v široké škále potravin, bezlepková strava se zvykne navyknout. Budete se muset naučit číst etiketu potravin a identifikovat potraviny, které obsahují lepek. Chléb, pečivo, snídaňové cereálie, těstoviny, palačinky, vafle, krekry, kuskus, smažené potraviny a tortilly mouky jsou jen několika příklady potravin, které obsahují lepek. Přísady, jako jsou pivovarské kvasnice, seitan, bulgur, hydrolyzovaný pšeničný protein a některé přírodní aromatické látky, obsahují také lepek.

Eliminace stravy

Ne každý s nesnášenlivostí lepku má celiakii. Někteří lidé mají citlivost na lepek, která nesouvisí s celiakií. Pokud testujete negativní výsledky u celiakie, ale po požití glutenu požíváte pálení žáhy, zkuste odstranit lepek asi 12 týdnů, abyste zjistili, zda se vaše příznaky vyřeší. Studie publikovaná v klinické gastroenterologii a hepatologii zjistila, že 12 týdnů na bezlepkové dietě úplně vyřešily symptomy refluxu kyseliny u pacientů.