Proč se používají kapsle ganodermy?

Ganoderma, nebo reishi, je pojmenována z čínského slova, což znamená bylinku duchovní síly a byla používána v čínské medicíně po tisíce let. Využití Ganodermy je zaznamenáno v nejstarším čínském lékařském textu, který se datuje více než 2000 let, pro širokou škálu onemocnění, od únavy až po astma. To je nyní studován pro použití s ​​četnými stavy, včetně hypertenze, cukrovky a rozšíření prostaty. Stejně jako u jakékoli bylinky, poraďte se s lékařem před použitím ganodermy léčebně.

Podle PaloAltoMedicalFoundation.org nebo PAMF může ganoderma snížit krevní tlak, snížit hladinu LDL nebo špatný cholesterol a snížit přilnavost krevních destiček, což pomáhá předcházet kalení tepen. PAMF uvádí zprávu o jednom lidském klinickém pokusu provedeném H. Jinem a kolegy v roce 1996, který ukázal, že extrakt z houby reishi užívaný v dávkách 55 mg třikrát denně po dobu čtyř týdnů snížil krevní tlak výrazně více než placebo nebo neaktivní lék.

Několik výzkumných studií ukázalo, že reishi může mít některé příznivé účinky u lidí s diabetem. Podle společnosti Drugs.com studie na zvířatech ukázaly, že ganoderma může ovlivnit metabolismus uhlohydrátů a zvýšit sekreci inzulínu. Ganoderma také ukázala, že snižuje hladinu cukru v krvi po jídle u některých lidí s diabetem, říká Drugs.com.

Ganoderma může být účinná při zmírnění příznaků zvětšené prostaty. Studie publikovaná v časopise Asian Journal of Andrology v roce 2007 zkoumala účinky extraktu ganodermy v dávkách 6 mg denně na příznaky u mužů s rozšířením prostaty nebo benigní hyperplázie prostaty. Výsledky této studie ukázaly, že po osmi týdnech léčby ganoderma zlepšila symptomy moči významně více než placebo nebo neaktivní lék.

Předběžný lidský výzkum demonstruje určitou účinnost přípravku Reishi při léčbě chronické hepatitidy B. Podle PaloAltoMedicalFoundation.org ganoderma podporuje imunitní systém a může být užitečná při léčbě rakoviny a některých infekcí včetně HIV a AIDS. Účinky Ganodermy na imunitní systém mohou také učinit prospěšné při léčbě revmatoidní artritidy. Studie publikovaná v časopise Journal of Medicinal Food v roce 2005 ukázala, že ganoderma snižuje pocit únavy u lidí s chronickým únavovým syndromem.

Kardiovaskulární onemocnění

Diabetes

Rozšíření prostaty

Jiné použití