Proč dostanu po běhu těžké bolesti hlavy?

Bolest hlavy po běhu by se neměla dělat. Pokud máte po cvičení bolesti hlavy, musí Váš lékař vědět, co se děje, aby mohl provádět různé diagnostické testy a vyloučit různé podmínky. Není to čas myslet: “Je to jenom bolest hlavy. Léčba je vše, co potřebuji. “Mírná námaha – kýchání, napínání, ohýbání, zvedání nebo běh – by nemělo způsobovat bolesti hlavy.

Benící námahová bolest hlavy

Zatímco cvičení obvykle pomáhá zmírnit bolest napjatého bolesti hlavy, jestliže trpíte silnými bolestmi hlavy po běhu, o tom se poraďte s lékařem. Může vás diagnostikovat s benigní námahou bolesti hlavy, která může být vyvolána událostí, která je nevinná jako kýchání nebo významná jako silná jízda. Jestliže vyvinete BEH, můžete trpět bolesti jen na pár okamžiků nebo několik hodin. Pokud trpíte migrénovými bolestmi hlavy, nevyužívejte během migrénového záchvatu.

Neurologické problémy

Abnormality v mozku mohou způsobit těžkou námahovou bolest hlavy. Když váš lékař ví o vašich příznacích, může naplánovat zobrazení magnetického rezonance mozku nebo magnetickou rezonanční angiografii, která se zaměřuje na krevní cévy v mozku. Pokud máte zděděnou zranitelnost na migrénové bolesti hlavy, máte větší pravděpodobnost, že trpíte námahou bolesti hlavy. Váš lékař také zkontroluje váš krevní tlak, provede test screeningu štítné žlázy a v případě podezření na subarachnoidní krvácení lumbální punkci, Podle Robbins Headache Clinic.

Podmínky, které je třeba zvážit

Pokud se u Vás objeví závažné bolesti hlavy během nebo po běhu nebo při jiné fyzické aktivitě, bude Váš lékař chtít vyloučit obstrukční léze ve spodní aortě. Jiné zdravotní problémy, které je třeba vzít v úvahu a vyloučit, zahrnují arteriovenózní malformace, nádory, subarachnoidální krvácení z aneuryzmatu, koloidní cysty třetí komory, chronický subdurální hematom, nádor zadní fossy, platybasia, basilární dojem, Arnold-Chiari , Hyperthyroidismus, hypoglykemie, hypertenze, feochromocytom, meningitida, chronická obstrukční plicní nemoc nebo mrtvice.

Léčba hlavy

Protizánětlivé léky – naproxen nebo indomethacin – pokud jsou užívány jednou až dvěma hodinami před cvičením, mohou pomoci odvrátit bolesti hlavy. Obvyklá dávka je 50 nebo 75 mg indometacinu nebo 500 mg naproxenu. Váš lékař může předepsat 40 mg propranololu. Další užitečné léky jsou aspirin, ibuprofen nebo ergotamin. Pokud máte po běhu těžké bolesti hlavy, mohou být užitečné léčby migrénových bolestí hlavy nebo silné svalové kontrakce. Mezi ně patří přiložení studených kompresí na hlavu, užívání léků a odpočinek v tmavé, tiché místnosti. Léky proti bolesti, které obsahují kofein, mohou také pomoci, nebo vám lékař může předepsat lék na léčbu migrény.