Použití senovky pro nachlazení

Sněženka se používá jako koření při přípravě jídla a užívá se také jako bylinný přípravek. Nejprve používané medicínsky od Egypťanů, ginska řeší kongesce, když se vaří do čaje. Pitná voda, která byla zasklívaná semenami senovky, může rozpustit hlen v plicích, krku a dutinách. V silnější formě – jako je tinktra nebo pilulka – sleziník může snížit hladinu cholesterolu a glukózy. Pamětní centrum Sloan-Kettering Cancer Center varuje, že “pacienti s diabetem, kteří užívají tuto bylinku, by měli pečlivě sledovat hladinu glukózy v krvi a mohou vyžadovat úpravu dávkování antidiabetik.” Slivka může také působit jako antikoagulant a projímadlo, je kontraindikováno těhotným ženám, protože může stimulovat kontrakce dělohy. Vždy konzultujte svého lékaře před tím, než přidáte doplňky z fenugreek do vaší stravy.

Namočte 1 lžičku. Z osiva gencek v 8-oz. Studené vody přes noc. Pro rychlejší vaření přidejte semínky semena do vroucí vody a ponechte strmé na 15 minut. Bude to trochu méně mocný čaj.

Naplňte semínka a rezervujte kapalinu. Teplou tekutinu a napijte jako čaj. Čaj může mít silnou, hořkou chuť, takže si přidejte med, pokud chcete.

Gargle s vodou namísto pití, aby uklidnil bolavé krk.