Nepohodlí nehtů po běhu

Bolesti nohou a špičky jsou velmi časté problémy mezi běžci. Podstavec trpí velkým stresem a musí držet celou váhu těla na malé ploše. Když se podíváte na bušení nohou během běhu, můžete vidět, proč jsou náchylné ke zranění. Mnoho běžců si stěžuje na bolesti nohou po delším běhu a bolesti mohou být důsledkem nadměrného množství krevního svalu pod nehty nebo z nahromaděného nehtu.

Zapuštěné nehty

Zahuštěné nehty jsou výsledkem, když okraje nehtů směřují dolů a vyrůstají do měkké tkáně prstů. To může vést k infekci od okamžiku, kdy se nehty rozšiřují do špičky, jsou jako otevřená rána a bakterie se tam mohou dostat a způsobit problémy. Zmrzlé nehty jsou nejčastěji výsledkem nesprávného oříznutí vašich nehtů. Měli byste se vyvarovat ořezávání nehtu příliš krátké, protože má tendenci růst do měkké části pokožky na okrajích, když se začne zvětšovat. Na nohou, která je více zaoblená, má také tendenci růst do špičky, protože neexistují žádné definované hrany. Příliš malé boty mohou způsobit, že se špička nechá zatlačit směrem dolů do špičky, což může vést ke směru růstu nehtů. Běh a vyvíjení velkého tlaku na nohy a prsty mohou také způsobit, že nechty narostou do prstů.

Černé nehty

Černé nehty jsou výsledkem běhu v obuvi, která je příliš malá nebo ze zvýšeného průtoku krve pod nehty. Pokud jsou vaše boty nebo ponožky příliš těsné, neustálé tření při běhu špičky na konci boty nebo ponožky způsobí tření, což vede k podlitině nebo temnotě pod nehty. Černé nehty mohou být také způsobeny tlakem krve nucené do prstů při běhu. Při každém kroku se vaše noha předvede a krev proudí dopředu ve vaší noze, která se hromadí ve špičce. To může vést ke sdružování krve pod nehty. Teplejší počasí také může zvýšit vaše šance na trpení černými nehty při běhu, protože vaše nohy mají tendenci bobtnat více v teple.

Léčba

Padnutí prstů nebo umístění malých množství bavlny pod vaše nehty, kde roste do hřebíků, může být efektivní, pokud jde o potírání naruby nehtů. Změna obuvi a zranění zraněné nohy vám pomůže udržet zvětšený nehet zhoršující se. Aby pomohla vyléčit černé nehty, odpočinek a elevace pomůže snížit průtok krve do oblasti. Můžete se rozhodnout aplikovat led na špičku, abyste snížili tok krve a zmenšili otok.

Prevence

Zvažte změnu běžeckých bot, výběr dvojice s více místností na špičce, a pak znovu spusťte. Před spuštěním můžete zabalit zuby nebo obvazy kolem zraněného prstu, abyste pomohli snížit tření. Chcete-li zabránit narůstání nehtů, nechte si nehty dostatečně krátké, aby se při běhu neobtěžovaly proti vašim botám nebo ponožkám, ale dost dlouho, abyste neohrozili okraj hřebíku rostoucího do těla špičky. Měli byste také stříhat čtverečky tak, aby byl definován okraj vašeho nehtu.