Nejlepší ovoce pro hubnutí

Obecně lze říci, že veškeré plody mají potenciál být účinným jídlem pro hubnutí. Plody mají nízkou energetickou hustotu, což znamená, že jejich obsah živin a vláken je vysoký pro poměrně velkou velikost porce s málo kalorií. Plody s nejvíce vlákninou mají tendenci být jedním z nejživějších a nejplodnější a jsou přirozenou volbou pro nejlepší potraviny pro snížení tělesné hmotnosti.

Proč Fiber?

Potraviny s vysokým obsahem vlákniny jsou spojeny s úspěšnou ztrátou hmotnosti z několika důvodů. Pro jednu jsou vláknité potraviny spíše plněny. Dr. Melina Jampolis, specialistka na výživu lékaře pro společnost CNN.com, napsala v článku z roku 2012, že vlákno zpomaluje rychlost vyprázdnění jídla z vašeho žaludku, což zabraňuje špičce hladiny cukru v krvi a usnadňuje hladovění. Jdi se zeptat Alice! V laboratoři Columbia Health konstatuje, že vláknina má také potenciál blokovat některé trávíní tuku a bílkovin, což znamená, že lidé, kteří jedí více vlákniny, mohou skutečně absorbovat méně kalorií, než konzumují.

Informace o výživě

Bobule patří mezi nejvyšší vláknové plody a nejlepší pro hubnutí. V jedné 100-kalorické porce, která je obvykle jen přes šálek, má maliny 8 gramů vlákniny a ostružiny má 7,6 gramů. Jablka, hrušky a jahody mají přibližně polovinu této částky ve stejné velikosti porce. Sušené ovoce, jako jsou fíky a třešně, mají typicky také množství vlákniny, ale jejich počet kalorií na porci bývá vyšší a téměř vždy obsahují nějaký přidaný cukr.

Nabídka návrhů

Pokud sledujete svou váhu, snažte se udržet vaši kalorií odpočítávat na všech pokojích a občerstvení, zatímco stále jíte potraviny, které vás naplní. Spíše než spárování hrstky bobulí s kopečkem zmrzliny a mrholení z čokoládové omáčky, posypeme bobule na vrcholu čerstvého salátu, který obsahuje jiné potraviny s vysokým obsahem vlákniny, jako je avokádo, plátky vegetariánů a celozrnných krutonů. Můžete také jíst ovoce prosté jako alternativa k více kalorií-bohaté dezerty. Pokud připravujete ovoce sami, nechte pokožku – je to místo, kde leží většina plnicích vláken.

Plán hubnutí

Jedení plodů bohatých na vlákninu je dobrou strategií pro snížení tělesné hmotnosti, ale je to jen jedna část většího plánu. Ovoce mají asi třikrát vyšší hodnotu než počet typických kalorií zeleniny, takže je možné uvést na váhu přechodem přes vaši velikost. Chcete-li snižovat váhu a udržet váhu, pracujte se svým lékařem nebo registrovaným dietetikem, abyste vyvinuli vyvážený plán stravování, který obsahuje plody a jiné nízkoenergetické potraviny s nízkou spotřebou energie.