Jaké jsou výhody vařené ryby?

Pokud máte rádi ryby, ale nemáte rádi všechny tuky a kalorií, které přicházejí s omáčkou z másla nebo olivového oleje, zvážíte investování do parního stroje nebo dokonce jen na nějaký pergamenový papír. S těmi, kteří jsou na dosah, můžete připravit řadu chutných pokrmů, které nabízejí několik výhod, ať už se snažíte zhubnout nebo jen udržovat celkovou zdravou výživu.

Méně kalorií a nižší obsah tuku

Ryby s parami mají méně kalorií a méně tuku než ryby vařené v másle. Vezměme si například 3 oz. Tilapia fillet, která obsahuje 36 kalorií, 3 g celkového tuku a žádný nasycený tuk, podle odborníků. Vaříme 2 lžíce másla – jen stěží na to, aby nedocházelo k tomu, že se drží na pánvi – a kalorií skok na 236, zatímco obsah tuku přeskočí na 25 g celkového tuku, z toho 14 g nasyceného tuku.

Omega-3 mastné kyseliny

Některé ryby, obzvláště studené vody mastné ryby, jako jsou makrela, tuniak albacor, pstruh a losos, jsou dobrým zdrojem omega-3 mastných kyselin, podle Selene Yeager je “Lékaři kniha potravin opravných prostředků. Řídit hladiny cholesterolu a zabránit infarktu a mrtvici. Metody vysokého tepelného ohřevu, jako je broušení, mohou tyto zdravé kyseliny vyvést z ryb, ale v páře je udržuje, takže vaše tělo je používá.

Protein pro kontrolu chuti k jídlu

Napařené ryby jsou dobrým zdrojem nízkokalorických bílkovin, což je obzvláště důležité pro dieters, protože protein pomáhá udržet váš pocit pod kontrolou. 3 oz. Tilapia fillet, obsahující pouze 36 kalorií, nabízí 7 g bílkovin. Tělo zpracovává bílkoviny pomaleji než jiné živiny, jako jsou sacharidy, což z nich dělá jednu z nejužívanějších potravin, říká Dr. David A. Kessler, lékař a bývalý komisař FDA, autor knihy “The Konec přejídání: převzetí kontroly nad nenasycenou americkou chutí. ”

Přizpůsobivost

Pokud chcete experimentovat v kuchyni, rybí pára je jemná volba. Mírně ochucené bílé ryby, jako je treska, tilapie a treska bezvousá, jsou prázdné břidlice pro kulinářskou kreativitu. Webová stránka Jemné vaření doporučuje vařit ryby tím, že balíčky z pergamenového papíru, přidání bylin a vaření ryby v troubě o 450 stupních F. Můžete experimentovat s kombinacemi bylin a rozhodnout o těch, které se vám líbí nejlépe. Jemné vaření doporučuje použití gremolaty, směsi citrónové kůry, petrželky a česneku.