Jaké jsou výhody estery-c?

Pokud hledáte způsob, jak zvýšit imunitní systém a udržet se dobře, možná vás zaujmou tvrzení výrobců Ester-C, podle kterých je produkt jednoduchým způsobem, jak ochránit imunitu. Výrobek obsahuje některé užitečné živiny, ale před použitím léku se obraťte na svého lékaře, abyste se ujistili, že je to správné.

Pěkná dávka vitamínu C

Dávka Ester-C dodává mezi 500 až 1000 miligramy vitaminu C, což je mnohem více než 75 miligramů žen, které denně potřebují a 90 miligramů mužů by mělo mít podle doporučení Lékařského institutu. Předpokládá se, že vitamín C může zabránit běžnému nachlazení, ale podle zdravotnického centra v Marylanské univerzitě tomu tak není u většiny lidí. Místo toho by 200 mg nebo více vitamínu C denně mohlo zkrátit dobu trvání nachlazení a pomoci snížit příznaky spojené s tímto onemocněním.

Několik dalších živin

Produkty Ester-C dodávají malé množství vápníku pro tvorbu kostí v množstvích od 6 do 11 procent vašich denních potřeb na dávku. Vápník také podporuje nervové a svalové funkce, stejně jako sekreci hormonů, podle National Institutes of Health. Ester-C s vitamínem D-3 dodává 2 000 mezinárodních jednotek vitamínu D, což je mnohem více než 600 IU zdravých dospělých, kteří potřebují každý den. Vitamin D pomáhá Vašemu tělu absorbovat vápník a hraje roli v buněčné funkci.

Nároky

Internetová stránka Ester-C uvádí, že její speciální složení vitaminu C zůstává 24 hodin v bílých krvinkách, což tvrdí, že váš imunitní systém je silný a funguje normálně. Ačkoli je pravda, že vitamin C je nezbytný pro imunitu, užívání obrovských dávek není spojeno se sníženým rizikem onemocnění. Verze s přidaným vitamínem D-3 je navržena tak, aby vaše buňky pracovaly efektivně, což tvrdí společnost Ester-C, že zvýší vaši imunitu. Žádná z těchto tvrzení však není podporována Správou USA pro potraviny a léčiva.

Potenciální vedlejší účinky esteru C?

Pokud hledáte způsob, jak zvýšit příjem vitaminu C, Ester-C vám může pomoci dosáhnout tohoto cíle, ale vždy se poraďte se svým lékařem dříve, než začnete užívat přípravek nebo jakýkoli jiný přípravek. Ester-C může způsobovat nežádoucí účinky, jako je pálení žáhy, žaludeční nevolnost, nevolnost, průjem, bolest hlavy a zvýšení močení. Užívání mnohem více, než je doporučená denní dávka, může způsobit migrénu, slabost, závratě, ledvinové kameny a bolest boků, i když to jsou vzácné nežádoucí účinky, jak uvádí internetová stránka Drugs.com.