Co je pro muže hcg?

Lidský choriový gonadotropin, také známý jako hCG, je hormon, který hraje různé role v pohlavním vývoji mužů a žen. U žen se hCG ovlivňuje ovulace a plodnost. U mužů mohou lékaři předepisovat hCG ke zvýšení nebo obnovení produkce testosteronu. Jak muži, tak ženy používají hCG pro hubnutí, ačkoli tato metoda je kontroverzní a není schválena FDA.

Funkce

HCG působí jako luteinizační hormon (LH). U mužů LH řekne varším, že produkují testosteron. U mužů, kteří podstupují hormonální substituční terapii, může jejich varlata přestat produkovat testosteron, takže hCG může připomenout, že se varle udržují produkci testosteronu. Někteří výzkumníci však tvrdí, že hCG zastavuje tělo při výrobě LH přirozeně.

Použití

Muži trpící poruchami androgenu trpí hCG, aby skočili na začátek produkce testosteronu. Po cyklu anabolických steroidů mohou těhotenci používat hCG k obnovení svého přirozeného cyklu testosteronu, říká univerzita New South Wales. HCG také zvyšuje počet spermií, takže může zlepšit mužskou plodnost. U dospívajících mužů může hCG opravovat sexuální abnormality.

Výhody

HCG může zlepšit produkci spermií a dospívající sexuální vývoj. Může také napravit nedotčené varlata. Mnozí kulturisté spoléhají na hCG ke stabilizaci hladiny testosteronu po užívání steroidů, ačkoli tento přístup je kontroverzní. Mnoho webů tvrdí, že hCG podporuje hubnutí, ale hCG není schváleno FDA pro toto použití. Vědci z University of Maryland mají podezření, že Mario Lanza, umělec ve čtyřicátých a padesátých letech minulého století, může zemřít kvůli komplikacím dieta hCG.

Dostupnost

Lék na předpis, hCG se podává subkutánně. Podle společnosti Drugs.com se prodává jako prášek, který je mísen s kapalinou, a je k dispozici také v naplněných injekčních stříkačkách. Muži typicky injektují hCG do kůže nebo svalu a injekce se mohou provádět doma.

Úvahy

Použití hCG k restartování produkce testosteronu je “problémovým vyvažovacím aktem”, tvrdí univerzita New South Wales. Zatímco hCG může zvýšit hladinu testosteronu, někdy se testosteron přemění na estrogen pomocí procesu nazývaného aromatizace. Časté nežádoucí účinky zahrnují zvětšení prsou, akné, změny nálady, ztráta vlasů a další stavy spojené se zvýšením hladiny testosteronu. Vyhněte se hCG “černého trhu”, protože používání hCG vyžaduje pečlivý lékařský dohled.