Co je lepší pro snížení hmotnosti: bílé víno nebo červené víno?

V posledních letech zprávy z “Los Angeles Times”, CBS News a “New York Daily News” hlásily, že pití mírného množství vína denně může pomoci vám zabránit v získání váhy. To není totéž, co říká, že víno vám skutečně pomůže zhubnout. Ve skutečnosti žádné dostupné studie neukazují, že by červené nebo bílé víno usnadnilo snížení hmotnosti.

Červené víno obsahuje látku nazývanou resveratrol. Podle MayoClinic.com, v laboratorních testech s myší, vysoké množství resveratrolu umožnilo myším cvičit déle a přísněji. V důsledku toho byly myši schopné rychleji zhubnout. Studie však dospěla k závěru, že za účelem reprodukce tohoto účinku u lidí byste museli vypít masivní množství červeného vína. Vzhledem k tomu, že nadměrná konzumace červeného vína není přínosná pro vaše zdraví nebo ztrátu váhy, studie dospěla k závěru, že kalorie a zdravotní rizika spojená s nadměrnou spotřebou červeného vína by porazily vlastnosti resveratrolu na snížení tělesné hmotnosti.

Jak červené, tak bílé víno obsahuje kalorie, tolik lidí si myslí, že automaticky vážíte víno. Nicméně, podle studie provedené Brigham a Women’s Hospital v Bostonu, to není vždycky případ. Studie dospívá k závěru, že ženy, které pravidelně pijí průměrné množství vína, mohou skrýt kalorie z alkoholu na teplo místo tuku. To může znamenat, že víno je lepší volbou než jiné možnosti, jako je předkrm výkrmu. Studie také zjistila, že víno je lepší alkoholový výběr než pivo nebo tvrdé alkoholické nápoje.

Studie prováděná nemocnicí Brigham a Women’s Hospital v Bostonu dospěla k závěru, že ženy, které pijí mírné množství vína definované jako jedna až dvě sklenice denně, měly mnohem větší pravděpodobnost, že budou udržovat zdravou váhu ve stáří, než získání zvláštní váhy. Studie také zjistila, že zatímco bílé víno vykazuje určitou výhodu v prevenci přírůstku hmotnosti, červené víno bylo úspěšnější.

Studie nadále ukazují, že pro zdravotní účely je červené víno lepší volbou. Zatímco žádná studie neprokázala, že červené nebo bílé víno vám pomůže zhubnout, červené víno by mohlo pomoci zabránit přírůstku hmotnosti více než bílého vína. Současné studie se vztahují pouze na ženy, takže u mužů je dlouhodobý účinek příjmu hmotnosti na pití mírného množství vína nejistý.

Resveratrol v červeném víně

Víno, kalorie a váš metabolismus

Zvláštní výhody pro ženy

Verdikt