Které basketbalové tenisky mají dobrou podporu oblouku?

Může se zabránit úrazům souvisejícím s nohama s větší podporou hráčských oblouků. Hráči s plochými nohami nebo vysokými oblouky mohou být náchylnější ke zranění a potřebují různé typy podpory oblouku. Můžete si zakoupit ortézu, což jsou podpěry oblouku, které vložíte do boty, nebo tenisky, které poskytují vhodnější podporu než průměrná basketbalová obuv.

Hráči s plochými nohami se musí vyvarovat botám s příliš velkým obloukem zabudovaným do boty, protože to může přetížit oblouk, což způsobuje bolest a možné zranění. Sněhová zpráva doporučuje Adidas Crazyquick jako vrchní botu, která podporuje oblouk a udržuje nohu nízkou. Také cvičí svůj oblouk, aby ji posílil. Hráč s vysokými oblouky je náchylný ke zranění členku a potřebuje tenisku s podpěrou v mezipodešev a svršku. Nové funkce Balance Leadville 1210 nebo Brooks Running PureCadence 2 poskytují tyto funkce.

Výzkum fakulty sportovního lékařství na univerzitě v Duke ukázal, že zranění nohou pro basketbalisty by se dalo předejít jednoduchým přidáním dodatečné podpěry oblouku na atletickou obuv. Studie Duke a Sneaker Report naznačují, že výběr orthotické stélky je nejlepší řešení, protože si můžete koupit stélku, která je přizpůsobena vašim specifickým potřebám.

Doporučené boty

Orthotické řešení