Bílý ocet pro ošetření vši

Pokud jste jedním z těch vynalézavých lidí, kteří používali bílý ocet k vyčištění kuchyňských pultů, deodorování odpadků a uklidnění spáleniny dětí, není žádným překvapením, že můžete použít také ocot na ošetření vší. Tato úsporná, ekologická kuchyňská sponka je ve skutečnosti jednou z vašich nejlepších zbraní v boji, aby se zbavili vší. Naučte se, jak ji používat, a budete na vaší cestě vyhrát bitvu.

Fakta

Všudy jsou parazitický hmyz, který konzumuje lidskou krev, aby zůstal naživu. Tři druhy vši mohou způsobit zamoření, totiž tělovité vši, všední vši a vši. Hlavové vši žijí ve vlasech, v blízkosti pokožky hlavy. Zabezpečují vajíčka nebo šupiny na vlasové šachty pomocí lepivé látky. Jedna z nejobtížnějších částí odstranění vší vůně zahrnuje oddělení těchto vajec od vlasů. Jakékoliv vejce, které vám chybějí, by mohly vyklouznout a znovu zamořit vaše vlasy. Známky napadení všemi všemi všemi druhy zahrnují svrbivou pokožku na hlavě, červené hrbolky na pokožce hlavy a krku a extrémně malé, lupy podobné bílým skvrnám – vši vejce – v blízkosti kořenů vlasových pramenů, tvrdí MedlinePlus z Nemours.

Funkce

Podle Joana Sawyera, spoluautora “Všíčků na mrtvé vši”, bílý ocet nezabije vši hlavy, ale místo toho ulehčuje práci s odstraněním nití. Rozpustí cementovité roztoky, které zajišťují vaši vší vlasy. Po uvolnění se tato véčka snadno odstraní, zvláště pokud používáte hřeben s nitěmi, který má zuby těsně rozložené, které zabraňují tomu, aby vši vejce proklouzly a zůstaly ve vlasech.

Úvahy

Nespoléhejte se pouze na bílý ocet jako na léčbu. Ve většině případů byste měli používat osvědčený léčebný plán, který zbaví dospělé vši, možnosti zahrnují medikované šampony, máchání a osvědčené řešení manuálního odstranění. Poraďte se se svým lékařem před použitím jakékoli léčby vši, zejména pokud dojde k zamoření u dítěte nebo malého dítěte.

Metoda

Zahalte vlasy zamořené všemi šamponem nebo s přírodní alternativou, jako je olivový olej. Pokud používáte léčivý šampon, postupujte podle pokynů pro mytí a oplachování. Nechte olivový olej namáčet ve vlasech přibližně dvě hodiny, než opláchnete bílým octem, doporučuje Joey Green, autor knihy “Joey Green’s Amazing Kitchen Cures”. Postupujte odstraněním nití, ponořte nitkový hřeben do bílého octa a propletete ho celou svou hlavou vlasů po jedné malé sekci najednou. Zpravidla je třeba před použitím zředit bílý ocet stejným množstvím vody.

Varování

Sawyer říká, že bílý ocet může dráždit vaše oči, proto buďte opatrní při aplikaci ocet na vlasy. V některých závažných případech mohou napadení všemi včelami zahrnovat vaše řasy, pokud se tak stane, bílý ocet není volbou. Poraďte se svým lékařem.