Jaké jsou výhody žvýkacích kostek?

Kostky ledu jsou pouze zmrazená voda, takže nenabízejí žádné zvláštní výživné výhody. Ale jíst kostky ledu může být vhodným způsobem, jak získat stejné výhody, jaké nabízí voda. Chvění je nebezpečí, takže jen žvýkat kostky ledu, které jsou rozděleny na dostatečně malé kusy. Další alternativou je sníst ledové kroužky spíše než kostky. Pokud byste náhodou polkli ledový kroužek, díra v jeho středu zvyšuje vaše šance na udržování správného proudění vzduchu.

Hydratace a chlazení

Vaše tělo potřebuje zhruba osmi 8-oz. Sklenice vody denně. Pomáhá to s různými tělesnými procesy, včetně přepravy živin, pomoci trávicího systému a odstraňování odpadních produktů. Jíst kostky ledu je jedním ze způsobů, jak hydratovat sebe, ačkoli nejúčinnější způsob je pít více vody. Led může také pomoci snížit teplotu těla. V horkých dnech vám pomůže ochlazení na kousek ledu. Nebo po intenzivním tréninku může žvýkat kousek ledu, aby se sportovci cítili chladnější a zároveň poskytovali nějakou extra hydrataci.

Uklidňující

Lidé, kteří trpí nauzeou, mohou těžit ze žvýkacího ledu. MedlinePlus, služba Národní knihovny lékařů USA, doporučuje ochutnat kostky ledu pacientům s nádorovým onemocněním, kteří mají pocit nevolnosti a zvracení. Například zmrazené kostky ledu vyrobené z jablečného jablka nebo hroznové šťávy s nízkým obsahem cukru poskytují zdravé výživné látky a pomáhají vám uklidnit žaludek. Mezi další návrhy patří pomalé nebo slamné usmrcení tekutin a vyhýbání se horkým potravinám.

Nevýhody

Jednou z nevýhod žvýkacích kostek ledu je poškození, které může způsobit zubům, zvláště pokud je budete často žvýkat. Opakované žvýkání tvrdých předmětů, jako jsou kostky ledu nebo cukroví, může prasknout nebo zlomit zuby a poškodit výplně a další zubní práce. Dalším bezpečnostním rizikem je, že malé děti se mohou udušit na normálních kostkách ledu, i když je rozbijete na malé kousky. Bezpečnější alternativou je použít ledovou misku pro vytvoření svačiny, které mohou lízat spíše než žvýkat.

Úvahy

Nátlak na žvýkání kostek ledu může spadat pod kategorii pica, což je abnormální touha po jídle nepotravinových předmětů. Těhotné ženy mohou mít silnou touhu žvýkat kostky ledu, stejně jako jiné atypické předměty, jako je hlína, špína, popel, práškový škrob, soda na pečení, zubní pasta, kávy nebo cigarety, podle výživy Bridget Swinney z BabyCenter. Není známa žádná příčina piku, ale některé bizarní chutě mohou mít vazbu na nedostatek výživy. Swinney říká: “Některé ženy, které trpí nedostatkem železa, trpí ledem, dokud nedojde k vyléčení nedostatku,” ačkoli poznamenává, že touha po ledu není vždy kvůli nedostatku.