Tinnitus a draslík

Pokud trpíte přetrvávající bzučení nebo zvonění v uších, může dojít k tinnitusu. Podle Americké asociace šije, asi jeden z pěti lidí trpí tinnitus. Podmínka se může s věkem zhoršovat a zároveň nepříjemná, není sama o sobě závažná. Tinitus je příznakem, nikoliv samotným onemocněním. Ačkoli dostatečný příjem draslíku je pro dobré zdraví důležitý, nedostatek draslíku není jednou ze známých příčin tinnitu a draslík není léčbou tohoto problému.

Příčiny

Tinitus může být buď objektivní nebo subjektivní. Jiní lidé, například váš lékař, slyší objektivní tinnitus. Tato forma je vzácná, způsobená abnormalitami krevních cév. Většina tinnitusů je subjektivní, slyší pouze pacient. Věk, alergie, infekce, zranění, ztráta sluchu, vystavení hlasitému zvuku a nahromadění ušního waxu mohou způsobit tinnitus. Užívání velkých dávek aspirinu může způsobit tinnitus a tinnitus je vedlejší účinek některých léků, včetně chininu, antibiotik, jako je erythromycin a diuretika. Vysoký krevní tlak a stres mohou také způsobit tinnitus. Lékaři se snaží léčit základní příčinu tinnitusu, když mohou identifikovat jeden, ale v některých případech nikdo nemůže určit důvod tinnitu. V takovém případě se lékaři soustředí na léčbu samotného tinnitu.

Draslík

Draslík reguluje obsah tekutin v buňkách, pomáhá vyvážit elektrolyty a hraje roli při metabolizaci sacharidů. Draslík také pomáhá regulovat krevní tlak. Lidé, kteří jíst hodně draslíku ve své stravě mají tendenci mít nižší krevní tlaky než ti, jejichž diety postrádají draslík-bohaté potraviny. Ztráta tekutin prostřednictvím zvracení, nadměrného pocení nebo užívání diuretik může mít za následek nedostatek draslíku. Křeče a slabost mohou být prvním znakem nedostatku draslíku. Sportovní nápoje často obsahují draslík, který pomáhá vyměnit minerální látku, když je ztracena díky pocení. Můžete také získat draslík z ovoce, zeleniny, ořechů a fazolí.

Draslík a tinitus

Vysoký krevní tlak někdy způsobuje tinnitus. K léčbě krevního tlaku může lékař předepsat draslík. Jak snížíte krevní tlak, váš tinnitus může zmizet. Ale draslík sám nezmírní všechny formy tinnitu, protože mnohé z těchto příčin nejsou spojeny s krevním tlakem. Užívání diuretik může také způsobit tinnitus. Tyto léky také vyčerpávají vaše tělo draslíku a váš lékař vám může poradit, abyste jíst více jídel bohatých na draslík, když je užíváte, ale žádná studie nespojila nedostatek draslíku s tinnitu. Zatímco byste nikdy neměli užívat draslík bez vědomí lékaře, jíst stravu bohatou na ovoce a zeleninu obsahující draslík může zlepšit vaše zdraví a snížit riziko mnoha nemocí. Pokud máte tinnitus a chcete zkusit léčit to tím, že budete jíst více banánů, pomerančů, rozinky a špenátu, nemusíte léčit tinnitus, ale vaše celkové zdraví se může zlepšit.

Léčba

Při léčbě základní příčiny vaší tinnitus nefunguje nebo když doktor nemůže určit příčinu, může lékař předepsat léky proti úzkosti, jako je alprazolam nebo antidepresivum, jako je amitriptylin. Tyto léky úspěšně snižují příznaky tinitu pro některé lidi, ale ne každý. Jiní lidé zjistili, že maskování zvonění s bílým šumem pomáhá. Přeškolování tinnitu se snaží vycvičit svůj mozek, aby nevěnoval pozornost hluku. Během rekvalifikace nosíte zařízení, které vydává hudební tóny, které maskují tinnitus a pomáhají Vašemu mozku učit se ignorovat hluk.