Proč se moje nohy třásly po tréninku?

Pokud jste někdy měli úžasný, intenzivní cvičení v noze, možná jste zažili trénink svalů po tréninku. Ve většině případů je to normální reakce, kterou lze snadno napravit. Nicméně pokud je třepotání doprovázeno nevolností, extrémní slabostí nebo zmatením, navštivte svého lékaře – mohlo by to znamenat diabetes nebo hypoglykemii. Příležitostný případ otřesů nohou, který je čistě výsledkem intenzivního tréninku, má obvykle dva hlavní vinu.

Nejpravděpodobnější příčinou třesení nohou po cvičení je důsledek nervového zmatku. Během tréninku se vaše svaly pneumatiky a nervy, které jim posílají impulsy, se stávají přetíženými, což způsobuje, že se svaly otřásají. Vznik kyseliny mléčné, vedlejší produkt svalové kontrakce, může také vést ke svalovým křečím, únavě a otřesům. Když k tomu dojde, jednoduše odpočíváte několik minut a obvykle se zastavíte. Můžete také snížit tento účinek tím, že pomalu zvyšujete zatížení výcviku, než abyste se snažili být Arnoldem během prvního týdne v posilovně.

Druhou častou příčinou kloubů po tréninku je dehydratace a nízká hladina cukru v krvi. Pokud se stanete dehydratovaným, vaše svaly budou mít náročnější čas zotavující se, což může způsobit, že třesy zůstanou o něco déle. Nedostatečné výživy a nízká hladina cukru v krvi mohou také způsobit třes. Pokud se během cvičení nebo po cvičení začnete cítit lehce nebo neklidně, napijte sportovní nápoj nebo jíst svačinu obsahující uhlohydráty, která zvýší hladinu cukru v krvi.

Přetížení tréninku

Nedostatečné hydratace a výživy