Nejlepší monitor srdečního tepu pro hubnutí

Správné nástroje pomáhají hubnutí, což je pro mnoho Američanů kritickým zdravotním problémem. Podle Centra pro kontrolu a prevenci nemocí bylo od roku 2009 do roku 2010 37,5% všech dospělých v Americe obézních, což je počet, který se za posledních 20 let výrazně zvýšil. Obezita přispívá k většině chronických zdravotních problémů, s nimiž se Američané potýkají, včetně srdečních onemocnění, která zabíjí více dospělých v USA než kterákoli jiná příčina. Omezení vašeho kalorického příjmu a přidávání pravidelných cvičení do rutiny je nejlepší způsob, jak bojovat proti obezitě. Použití monitoru srdečního tepu během cvičení pomáhá při dosahování vašich cílů o snížení hmotnosti.

Navzdory probíhající debatě ve vědecké komunitě o tom, jak nejlépe zhubnout, většina výzkumů naznačuje, že cvičení hraje klíčovou roli. Americká asociace srdce a US Department of Health a Human Services doporučují pětkrát týdně minimálně 30 minut intenzivní intenzivní cvičení. Zaměřením těchto pokynů je však zlepšení zdravotního stavu – zejména zdraví kardiovaskulárních – bez ztráty hmotnosti. Studie z roku 2008 vedená Johnem Jakicicem z Výzkumného centra fyzické aktivity a řízení hmotnosti na univerzitě v Pittsburghu naznačuje, že je potřeba minimálně 55 minut denně, pět dní týdně mírně intenzivního cvičení, aby se udržela dokonce mírná ztráta hmotnosti. Studie dále naznačuje, že čím déle pracujete, tím větší váhu ztratíte.

Poznání srdeční frekvence je nejspolehlivějším způsobem sledování intenzity tréninku. Podle americké sdružení srdce je vaše cílová srdeční frekvence pro snížení tělesné hmotnosti 50 až 85 procent vaší odhadované maximální tepové frekvence, která se obecně vypočítá jako 220 minus vašeho věku. Lékaři doporučují, abyste se zaměřili na nejnižší část cílové zóny při prvním zahájení cvičení. Například dříve neaktivní 40letý muž by se měl zaměřit na srdeční frekvenci 90, vypočtenou jako 220 minus 40 nebo 180, vynásobenou 50 procenty. Jakmile se stává vhodnější, cílová srdeční frekvence se pomalu zvyšuje na celkem 85 procent z 180, neboli 153, v průběhu šesti měsíců.

Sledování srdeční frekvence může být obtížné, když cvičíte. A co víc, přerušení vašeho cvičení, abyste našli váš puls a počítání tlukot srdce je rušivé a nepohodlné, zvláště když právě začínáte. Z tohoto důvodu se mnozí lidé rozhodli pro automatický monitor, který by sledoval jejich srdeční frekvenci. Dostupné v hrudním popruhu a stylu zápěstí, tato zařízení zachycují elektrické signály ze srdce a zobrazují je na rozhraní, obvykle na zápěstí. Nejjednodušší styly zobrazují průměrnou, nejvyšší a nejnižší frekvenci srdce, zatímco sofistikovanější modely mohou analyzovat velké množství dat, včetně vzdálenosti, umístění a dokonce spálených kalorií.

Výběr monitoru srdeční frekvence je do značné míry záležitostí rozpočtových a osobních preferencí. Modely bez ramínek jsou nejméně nákladné a nejméně sofistikované. Většina z nich je navržena jednoduše k počítání tluku srdce, když umístíte prst na snímač a dobře pracujete pro ty, kteří chtějí zařízení sledovat svůj puls. Pro nepřetržité sledování potřebujete hrudní popruh, který zařízení umožňuje sledovat najednou mnoho různých parametrů. Nízká cena Nobile New Balance Women N4 je například vybavena třemi naprogramovanými úrovněmi intenzity a vizuálními a zvukovými upozorněními, které vám pomohou zůstat ve vaší cílové zóně – skvělou funkcí pro každého, kdo se snaží zhubnout. Na vrchním konci váhy nabízí přístroj Suunto Ambit 2S sportovní funkce, které sledují řadu datových bodů, ať už běžíte, plavete nebo na kole. To je užitečná funkce pro multi-sportovní trénink, stejně jako ti, kteří dávají přednost cross-vlaku při ztrátě hmotnosti.

Cvičení a ztráta hmotnosti

Intenzita cvičení: porozumění cílových hodnot srdce

Sledování vaší srdeční frekvence

Jaké monitory srdeční frekvence jsou nejlepší?