Nejlepší místo pro spaní pro dítě

V prvních dnech péče o novorozence mohou být rodiče zoufale spaní. Zatímco získávání potřebného spánku je důležité, rodiče musí zajistit, aby jejich děti byly v bezpečném prostoru pro spaní a postavení. Americká pediatrická akademie doporučuje, aby všechny děti byly usazeny na zádech, aby snížily riziko syndromu náhlého úmrtí dítěte. Přestože některé děti mohou snadno spát na žaludku nebo s měkkou dekou, mohou být vystaveny zvýšenému riziku SIDS.

Kampaň “Zpět do režimu spánku”

Americká pediatrická akademie zahájila kampaň “Zpátky do spánku” v roce 1992 a povzbudila rodiče, aby vždy vkládali své kojence na záda při jejich spánku. Od té doby počet kojenců, kteří zemřeli na SIDS, se podle KidsHealth.org snížil o více než 50 procent. Odborníci spekulují, že může existovat zvýšené riziko SIDS u dětí, které leží na žaludku, protože dýchají více svého vlastního oxidu uhličitého, který je uvězněn mezi obličejem a matrací, nebo že nemají sílu, Hlavy a tak se uškrtí v matraci.

Doporučená délka času

Novorozenci nejsou jediní, kteří by měli spát na zádech. AAP doporučuje, aby kojenci i nadále leželi na zádech, aby spali během prvního roku života, neboť SIDS může i nadále představovat riziko během této doby. HealthyChildren.org poznamenává, že je obzvláště důležité, aby děti během prvních šesti měsíců spaly na zádech, protože riziko SIDS je v tomto časovém období nejvyšší.

Další doporučení spánku

Umístěte své dítě na spánek na pevném povrchu bez těžkých postelí, polštářů a hraček. Děti, které jsou umístěny na spaní na měkkém povrchu, se mohou prohýbat na žaludek, což způsobí, že se zaseknou lícem dolů v matraci a zvýší se riziko dusění. Děti by se také mohly hodit do deky, polštáře nebo hraček, nebo by tyto předměty mohly pokrýt obličej dítěte při migraci během spánku. Každá z nich může zvýšit riziko udušení.

Obavy o spánek spánku

Mnoho rodičů je znepokojeno tím, že jejich děti budou vyvíjet plochou hlavu, pokud je usadí na zádech. Zatímco studie vedená vědci z Arizonské státní univerzity publikovaná v časopise “Pediatrie” v roce 2009 ukázala, že zpáteční spánek je primární příčinou nerozhodnosti, přínos spánku převažuje nad tímto rizikem, který je převážně estetický. Rodiče mohou přesunout hlavu svých dětí tak, aby čelili jedné straně, když jsou spánkováni a pak se ocitnou na druhé straně při příštím spánku. To může snížit riziko rozvoje plochých míst. Rodiče by měli také pravidelně kontrolovat své děti, zatímco spí, aby se ujistili, že se při spánku nezvalili na své žaludky.