Jaký je nejlepší způsob vaření brambor a brambor dohromady v troubě?

Jste-li člověk “maso a brambory”, je hlavním jídlem steak a brambory. Najdete ho prakticky v jakémkoli menu steakhouse nebo můžete udělat doma. Pokud máte nedostatek času, můžete vařit brambory společně v troubě s některými variantami jejich přípravy.

S tolika odrůd steaků může být obtížné vybrat ten, který je pro vás to pravé. Můžete si myslet, že dražší odrůdy jsou nejlepší volbou, ale to nemusí být nutně pravda. T-bone, porterhouse, New York strip a rebrované oční steaky jsou cenově výhodné a přesto chutné.

Vaření steaků a brambor dohromady nemusí nutně znamenat jejich vaření doslova ve stejné pánvi. Můžete například umístit červenohnědé nebo pečící brambory do trouby 400 stupňů F. a vařit 40 minut. Umístěte kořeněný steak na plech a vařte po dobu nejméně 15 až 20 minut. Odstraňte steak a brambory, pokud jsou něžné.

Rybí brambory mají syrovou, krémovou strukturu a jsou příjemným doprovodem k steaku. Pro pečení vařených brambor a steaků v troubě připravte brambory podle receptury a vložte do trouby o teplotě 375 ° C. Kuchařte 35 minut a na pečícím plechu v troubě umístěte kořeněný steak. Vařte steak 10 minut a brambory odstraňte. Zvyšte teplotu na 400 stupňů F a vařte další 10 minut.

Pokud chcete alternativu k hamburgeru a hranolkům, udělejte místo toho steaky a hranolky. Oloupeme a nakrájíme na červené brambory na hranolky a sezoníme se solí, pepřem a česnekem s mrknutím olivového oleje. Rozemlete hranolky na plech a vařte na 425 ° F po dobu 25 minut. Umístěte kořeněný steak do trouby a vařte po dobu 10 až 15 minut na požadovanou dávku.

Výběr Steak

Steak a pečené brambory

Steak a bramborovité brambory

Steak a pečivo