Co je valgus kolenní ortéza?

Máte-li osteoartrózu, může mít kolenní klopa Valgus čas, nebo vám umožní vyhnout se výměně kolenního kloubu. Tato opěrka je doporučována konzervativní léčbou od americké akademie ortopedických chirurgů. Střední artritida je degenerace vnitřku kloubu. Snížení zatížení v této oblasti může být účinné při úlevě od bolesti a může snížit riziko dalšího poškození.

Význam

Použití vyklápěcí podpěry vám poskytuje výhodu úlevy od bolesti bez dalšího invazivního ošetření, jako je například operace. Vyrovnávací zarážka je účinnější než jiné možnosti pro osteoartritidu. Podle Americké asociace rodinných lékařů pacienti dostanou úlevu od kolenního rukávu, ale při využívání této rovnováhy se vyskytují větší výhody. Použitím vycpávky lze vyloučit mnoho činností, které by jinak byly příliš bolestivé.

Funkce

Valgus kolenní ortéza využívá pákový efekt ke snížení stresu na střední nebo vnitřní straně kolena, což snižuje opotřebení a bolest. Tento pákový efekt vzniká použitím tlaku na vnější straně kolena a otevření kloubu zevnitř. To také umožňuje zlepšení zarovnání, které také pomáhá eliminovat abnormální chůzi nebo chladu.

Typy

Valzus kolena Valgus jsou k dispozici v různých stylech a typech. Ty se pohybují od základního kolenního pouzdra s vestavěným závěsem vykládky až po podpěru, která je tuhá a vyrobená na míru tak, aby odpovídala vašim přesným měřením. Kloub může být přednastavený nebo má přizpůsobení umožňující zvýšení nebo snížení zatížení tak, aby vyhovovalo vašim specifickým potřebám.

Úvahy

Získání správného typu vzpěry pro vás zvýší váš úspěch z jeho použití. Velikost, styl a tvar jsou klíčové pro vaše pohodlí. Správná aplikace je také rozhodujícím faktorem jeho účinnosti. Váš lékař může pro vás určit vhodnou vzpěru nebo vás může vést k vyškolenému odborníkovi. Pojištění se může vztahovat na vaše vzpěry, pokud máte předpis od svého lékaře. Obraťte se na vaši pojišťovnu, abyste zjistili, jaké výhody máte, a ujistěte se, že jste získali od zastupovaných poskytovatelů.

Varování

Vyhledejte lékařskou pomoc pro pokračující bolest kolena. Správná diagnóza tohoto stavu je nezbytná pro to, aby byla podpěra účinná. Použití vycpávky s bilaterální osteoartritidou nemusí pomoci vašemu stavu. Ozdoba by měla být použita ve spojení s, nikoliv jako náhrada za lékařskou léčbu.