Nejhorší zrnka, která se má trávit

Pro většinu lidí je zrno poměrně snadné trávit, pokud jsou vařené. Výjimkou jsou lidé, kteří trpí nesnášenlivostí lepku a ti, kteří trpí komplexní nesnášenlivostí sacharidů nebo CCI. Lidé s CCI postrádají správný enzym potřebný k trávení zrna, takže mohou po zákroku požírat křeče, průjem a bolesti břicha.

Pšenice

Lidé s alergií na pšenici nemohou jíst žádné množství pšenice bez vývoje náhlých reakcí, které zahrnují potíže s dýcháním, zvracení projektily a další závažné nežádoucí účinky. Lidé s nesnášenlivostí pšenice nejsou alergičtí na pšenici, ale nemohou je správně trávit. Mohou se objevit různé úrovně nesnášenlivosti. Někteří lidé mají jen jemné příznaky, jako je ekzém nebo bolestivé klouby, zatímco jiní mohou trpět gastrointestinálním postižením.

Jiné zrna bohaté na zrno

Lidé, kteří nemohou trávit žádné zrno obsahující gluten, mají celiakii. Lidé s citlivostí na lepek mohou trávit lepek, ale při jídle se vyskytují některé vedlejší účinky, jako je bolest břicha a průjem. Citlivost na gluten je poměrně častá a postihuje sedm lidí. Zrna obsahující lepek zahrnují ječmen, pšenici, oves a žito.

Surové zrna

Lidský trávicí systém nemůže zpracovávat syrové zrno. Pouze živočišná zvířata, jako jsou ptáci, mohou trávit syrové zrno. Přesto lidé, kteří následují syrovou stravu, často jedí zrnku bez vaření. Klíčem k tomu je nasáknout, kvažit nebo rozkousat zrna. Dokonce i po namáčení jsou však obtížně strávitelné syrové pšenice, quinoa a ječmen. Je to proto, že proces vaření rozkládá enzymy, složité cukry a škroby, které tělo nemůže správně trávit.

Quinoa

Quinoa má ořechovou chuť a má vysoký obsah bílkovin. Toto zrno je také bez lepku a má nízký obsah kalorií. Nicméně, musíte vařit quinoa, nebo budete mít potíže strávit to. Nerozeznaná quinoa je žvýkací a velmi obtížné pro vaše tělo zpracovat.