Věci k tomu, aby krmily dítě

Pokud vaše dítě vypadá rozpačitější, trochu více náchylné k slzám a mnohem častěji žvýká na věci než obvykle, může být zuby. Procesy zubů začínají u dětí od 3 do 12 měsíců a způsobují bolestivé, jemné dásně pro vaše malé dítě. Mnoho jídel může pomoci ulehčit nepohodlí vašeho dítěte, ale znáte dietu svého dítěte lépe než kdokoli jiný.

Chraňte je

Bez ohledu na typ jídla, které dítěti pomáhá dělat proces zubů, udržuje jídlo chladně pomáhá zmírnit bolesti dásní. Než dáte dětem něco k jídlu nebo žvýkání, ochlaďte ho, dokud není na dotek cool. Vyhněte se zmrazení pomůcek na zuby, protože extrémní chlad může poškodit dásně vašeho drobčeka – chladné pomůcky na zuby, jak jedlé, tak i nejedlého druhu v chladničce.

Pevné látky

Pokud vaše dítě na zuby jí konzumuje pevné pokrmy, zkuste jí dát chlazené a oloupané ovoce nebo zeleninu, které je bezpečné, aby se nepoškozovalo, jako je velká, celá, pevná mrkev nebo okurka. Chladené tekuté sušenky mohou také pomoci, v závislosti na komfortu a bezpečnosti Vašeho dítěte s tvrdšími tuhými potravinami. Pokud dáte vaší miminko chlazené pevné látky, sledujte ji, zatímco ona žvýká, zbytky jídla rozbité hromaděním mohou dát vašemu dítěti riziko udušení, pokud není pod pečlivým dohledem.

Ostatní potraviny

Pokud vaše dítě jí měkké potraviny, ochlaďte je před krmením, abyste pomohli zmírnit bolesti při dýchání. Chladené jogurty, kaštanové banány, jablka a další ovocné pyré a ovocné šťávy dělají tu trik. Ačkoli župany nejsou jedlé, balení kostky ledu do čisté mycí utěrky a jemné tření dásní vašeho dítěte po dobu několika minut pomáhá uklidnit bolest – vyhněte se použití nevybalovaných kostek ledu, ačkoli, protože mohou být příliš chladné.

Věci, které je třeba zvážit

Acetaminofenové a ibuprofenové léky proti bolesti a homeopatické tablety na zuby mohou také pomoci zmírnit bolesti dásní, ale vyhnout se přípravkům s benzokainem, které mohou ve vzácných případech způsobovat u kojenců zdravotní komplikace související s krví. Poraďte se se svým lékařem dříve, než dáte Vašemu dítěti léky proti bolesti, a to i v případě, že máte odrůdu bez předpisu. Vyvarujte se tření brandy, whisky nebo jiného druhu alkoholu na dásně vašeho dítěte, řekněte CNN, Dr. Jennifer Shu z Children’s Medical Group připomíná rodičům, že žádné množství alkoholu není bezpečné pro kojence.