Jaké jsou příčiny vysokých křiků u dětí?

Několik věcí způsobuje u rodičů tolik viscerální reakce jako zvuk dětských křiků. Vaše instinkty způsobují, že se panika vyskočí, když vaše dítě vykřikuje v noci. Asi pociťujete emocionální vyčerpání poté, co jste strávili den s křičím batolem. Zatímco dítě v jakémkoli věku může komunikovat s ohlušujícím, vysokým křikem při stresu, AskDr.Sears.com ujišťuje, že většina křičících zvyků vrcholí, když je dítě od 18 měsíců do 2 let. I když je pro vás stresující, vaše výkřiky dítěte slouží účelu.

Nemoc

Dokonce i když vaše dítě nemůže identifikovat své pocity, může volat ve vysokém křiku, pokud je nepohodlný. Některé děti pláče nebo křičí, když sestupují s nemocí, podle Detské nemocnice Colorado. Pokud uši dítě trpí infekcí, jeho výkřiky a táhnou na uši, varují rodiče, že se něco špatně děje. Intenzivní, vysoký výkřik může být známkou závažné naléhavé situace v nemocnici, proto se poraďte s lékařem, pokud vaše dítě trpí horečkou, nebo pokud váš instinkt ve střevě říká, že je něco špatně.

Poruchy

Dítě s autismem nebo jinými emocionálními nebo duševními poruchami může křičet z mnoha důvodů, včetně strachu, nudy nebo podráždění. Dítě se zdravotním postižením se může cítit frustrovaně, pokud nemůže správně komunikovat, nebo pokud někdo jiný nepochopí, co říká, zprávy Autism Speaks. Děti s autismem nebo duševně postižené nemusejí rozumět jemným společenským podnětům a křičet místo toho, aby odpovídaly normálním tónem.

Noční hrůzy

Přestože by mohlo být alarmující, kdybyste v noci slyšeli výkřiky vašeho dítěte, existuje velká šance, že vaše dítě nebude mít následující den následující událost. Noční hrůzy jsou normální pro malé děti, i když se jejich chování během hrůz vypadá jinak než normální. Vaše dítě by se mohlo divoce trápit, kopat a křičet, a to i poté, co se ho pokusíte utěšit, podle KidsHealth. Udělej si dětské lůžko bezpečným prostorem tím, že odstraníš všechno, co by mu mohlo ublížit, když by se mu bouchlo. Abychom pomohli zabránit nočním hrůzám, navrhuje KidsHealth.org snížení stresu dítěte, vytvoření relaxační rutiny před spaním a zajištění toho, aby dítě bylo dobře odpočinuto.

Emocionální nebo chování

Bez ohledu na to, jak otravné jsou výkřiky, vaše dítě si pravděpodobně uvědomilo, že křičet je velmi účinný způsob, jak získat pozornost. Vaše dítě by mohlo křičet ve své postel, dokud ho nezvedete. Dítě může mít nedostatek slovní zásoby nebo impulsní kontroly, aby správně řídil emoce, a tak křičí, když se cítí mimo kontrolu, uvádí HealthyChildren.org. Úžasné výkřiky vašeho dítěte mohou pocházet z velmi reálného strachu z osoby nebo z úzkosti o situaci, takže nesmyslné výkřiky by neměly být ignorovány.