Silový trénink pro mládež

U mladých fotbalových hráčů může přidaná síla a vytrvalost, která přichází s tréninkem, nejen zlepšit výkon na hřišti, ale také snížit jejich šance na zranění. Je důležité si uvědomit rozdíl mezi silovým tréninkem a zdvihem pro děti. Zvedání příliš těžké může zastavit růst tím, že negativně ovlivní růstové desky. Proveďte dynamické zahřátí před silou.

Squat a skok

Jedná se o plyometrickou cvičení navrženou pro použití přirozené tělesné hmotnosti mladého hráče na vybudování síly a udržení stresové úrovně svalů na minimu. To jim pomůže vstát rychleji z pozice “dolů” a zlepší sílu při jízdě, když se podílí na bojišti. V otevřeném poli hráčů skáčejte, jako by seděli na lavičce a drželi nohy v šíři ramen. Hráči by se měli zastavit, když jsou stehna rovnoběžná se zemí a držet takovou pozici, dokud nedáte znamení, aby se skočili nahoru a dopředu do vzduchu co nejrychleji a nejrychleji. Musí hráči opakovat to za 50 yardů.

Jízda a skok

Toto hnutí je navrženo tak, aby pomáhalo s pevností nohou při běhu a mělo by výrazně snížit pravděpodobnost, že hráči snášejí sval na poli. Mají hráči na volném poli vydechnout dopředu a držet nejnižší polohu se svým zadním kolenem těsně u země. Zazníte příkaz “jít” a budou jezdit dopředu a nahoru do vzduchu pomocí přední nohy. Požádejte je, aby pokračovali po každých 50 střídatých nohou.

Kliky

Toto cvičení zahrnuje plnou tělesnou hmotnost mladého hráče. Hnutí zvyšuje sílu zad, bicepsu a ramen. Všechny tyto svaly se používají buď k udržení míče při řezání, nebo k zabalení nosiče míčů v pokusu o nářadí. Použijte bar, který stojí vyšší než hráčův dosah může jít, pozorovat jej tím, že drží jeho pas, když se vytahuje. Palmy by měly směřovat dopředu a rukojeť by měla být o 3 až 6 palců širší než vzdálenost od šířky ramen. Musí hráči dokončit dvě až čtyři sady 15 až 20 opakování.

Činková lavice

Činková lavička je jediným opravdovým cvičením na vážení, které je pro mladého hráče nezbytné k vybudování síly. Stejně jako při budování síly na hrudníku, rameni a tricepu se pohyb rozvíjí stabilizujícími svaly, které sníží pravděpodobnost napětí a zranění na poli. Použijte plochou lavičku a dvě lehké činky. Postavte se za mladého hráče a ukažte jeho pohyby tím, že podložíte jednu ruku pod každým loktem. Zaměřte se na správnou formu a pomalým tlakem. Do dvou až čtyř sad 10 až 15 opakování.

Lékařské míčky se zvraty

Toto cvičení rozvíjí hlavní svaly mladého hráče. Hnutí zlepšuje výkon téměř v každé fyzické části hry, zvyšuje rovnováhu při celkových pohybech a výrazně snižuje pravděpodobnost zranění, když hráči natáčí své tělo v daném směru. Posaďte se na podlahu lehkým léčebným míčem do rukou a nechte hráč sedět za vámi s hřbetem na zádech. Twist ze strany na stranu, podat míč k sobě v rychlých, ale kontrolovaných pohybech. Proveďte dvě až čtyři soubory pětiminutových intervalů.