Jaký je rozdíl mezi rugbymi a fotbalovými čepy?

Pokud hrajete rugby nebo americký fotbal, potřebujete kvalitní dvojici čepů. Tyto boty poskytují potřebnou trakci na různých typech hracích ploch a polních podmínkách. Při nákupu šňůrek je důležité si uvědomit, že rugby a americký fotbal používají různé typy čepic a že pravidla ligy často určují, co je vhodné.

Identifikace

Primárním rozdílem mezi polštáři používanými v rugby av americkém fotbalu je počet knoflíků na dně každé boty. Rugby čepice mají šest až osm čepů, zatímco americký fotbalový štít má typicky nejméně sedm až 12 čepů a značně se liší v počtu. Některé fotbalové štítky mají více než 12 čepů, obzvláště tvarované čepy favorizované mnoha mladými fotbalovými ligami.

Úvahy

Webová stránka Football Cleats Guide uvádí, že tvarované čepy mají malé gumové nebo plastové čepy, které jsou trvale připevněny k chodidlu boty. Také poznamenává, že tvarované úchyty jsou pro většinu travních polí dobré. Některé fotbalové chrániče jsou vyrobeny s odnímatelnými čepy. Naproti tomu všechny ragby jsou vybaveny odnímatelnými čepy. Tradiční ragby jsou také navrženy tak, aby poskytovaly extra podporu kotníku.

Funkce

British Broadcasting Corp. Sportovní reportáže tvrdí, že rugby hráči dávají přednost čepelům s odnímatelnými šroubovými čepy, které lze měnit podle plochy hřiště. Na blátivou nebo měkkou plochu přilétají hráči rugby dlouhé knoflíky. Pro suché, tvrdší povrchy používají kratší knoflíky. Někteří američtí fotbaloví hráči nosí čepice s odnímatelnými čepy, ale tyto boty mají více čepů než ragby.

Typy

Mezi ragby, šest typů má dva vpředu, pod kuličkou nohy a čtyři vzadu. Osmičlenné typy mají šest vpředu a dva na patě. Webová stránka Rugby Rugby uvádí, že šestičlánkový design pomáhá hráči běžet rychleji. Fotbalové chrániče, které mají více knoflíků, mohou obsahovat některé na prsty. Nařízení č. 12 Mezinárodní ragby rady (IRB), řídící organizace pro světový rugby, popisuje pravidla pro oblečení hráčů, včetně úpletů. Toto nařízení zakazuje zavěšení bot na špičce boty.

Velikost

Pravidlo IRB zakazuje ragby s čepy o délce větší než 21 mm. Kromě toho nesmí mít příchytky ostré hrany. Národní kolegiální atletická asociace (NCAA), která řídí vysokoškolský fotbal, zakazuje ozdoby o délce větší než 1/2 palce. Délka čepele v národní fotbalové lize se pohybuje od 3/8 palce za normálních podmínek až po jeden centimetr za extrémních podmínek, jako je zimní hra na zasněženém poli. Přípustné úchyty pro střední školní fotbal se liší podle asociace, obecně však fotbal ve střední škole upřednostňuje tvarované čepy nebo oddělitelné čepice o délce nejvýše 1/2 palce.