Vegetariánský dietní plán

V posledních letech se detoxikační diety staly novým diety a trendem v oblasti zdraví. Zatímco některé typy detoxikačních diet jsou doporučovány přírodními zdravotníky, jiné jsou prostě chytré marketingové schémata. Nejčastěji jsou detoxikační diety, které podporují přirozené obhospodařování zdraví, ty, které zahrnují jednotlivce, kteří hladoví nebo konzumují rostlinnou stravu po celou dobu výživy, aby vyčistili tělo.

Definice detoxikační diety

Účelem detoxikační diety je zbavit tělo škodlivými chemickými látkami, kontaminanty a toxiny, které mohou být uloženy v těle. Lidé přicházejí do kontaktu s těmito kontaminujícími látkami převážně prostřednictvím potravin, které jedí, ale také prostřednictvím environmentálních faktorů, jako je znečištění. Teoreticky detoxikační dieta odstraňuje tyto toxiny z těla tím, že eliminuje jejich stravovací příjem. Když vaše tělo neustále bojuje s novými toxiny, bude mít možnost “vyčistit” stávající uložené toxiny.

Typy detoxikací

Vlastnosti detoxikačních diet se velmi liší. Většina detoxikovaných diety povzbuzuje jedince, aby pili spousty vody a konzumovali čerstvé, surové ovoce a zeleninu. Některé detoxikační diety mohou být extrémnější a instrukcí účastníky, aby se rychle postarali pouze o vodu nebo surové zeleninové šťávy. Na druhém konci spektra jednotlivci mohou jednoduše vypustit produkty z jejich stravy, které jsou zpracovány nebo málo toxické pro tělo. Vegetariánská detoxikační dieta obhajuje to, že jedinci vykrmují živočišné produkty ze stravy. Maso a mléčné výrobky často obsahují škodlivé antibiotika a hormony, které byly zvířatům podávány. Oni mají také vysokou kyselou zátěž na těle, když jsou spotřebovávány. Další detoxikační diety mohou také instruovat jednotlivce, aby používali určité bylinky, doplňky a čistící přípravek na tlusté střevo k rychlému přesunu látek přes střeva, a to i po přísné dietě.

Doba trvání Detox Diet

Detoxikační plány obvykle trvají 7 až 10 dní. Nicméně, někteří lidé se rozhodnou rychle jeden den v týdnu nebo se často účastní krátké 3 až 4 denní šťávy nebo rychlé vody. Pokud konzumujete pevné potraviny, doporučuje se prodloužit nejméně 7 až 10 dní surového ovoce a zeleniny. Jednotlivci s náročným hladovacím režimem se mohou rozhodnout konzumovat zelené šťávy nebo mléčné výrobky po celé měsíce. Surovinští potravináři z něj dělají životní styl, aby konzumovali pouze syrové ovoce, zeleninu, ořechy, semena a klíčky.

Expertní přehled

Myšlenkou detoxikační stravy je to, že játra jsou přetížena toxiny životního prostředí a výživy a nemohou je odstranit z těla. Nicméně, podle časopisu “Fitness”, detoxikační diety jsou pro většinu lidí zbytečné. Někteří odborníci v oblasti zdraví tvrdí, že lidské tělo je schopno denně vylučovat toxiny játry, ledvinami, kůží, plic a trávicího systému, a to podle standardní americké stravy.

Vedlejší efekty

Podle deklarace MayoClinic.com mohou detoxické diety způsobit nežádoucí vedlejší účinky, které zahrnují dehydratace, únavu, závratě a nevolnost. • Pokud jste těhotná nebo kojíte, neměli byste se účastnit detoxikační diety. • Pokud zvažujete účast na detoxikaci Dietu, poraďte se s lékařem dříve, než začnete obdržet zdravotní pokyny a doporučení.