Nejlepší ovoce pro dnu

Dna se nazývá revmatické nebo zánětlivé onemocnění, protože její příznaky se objevují, když je hladina kyseliny močové v krvi vysoká, což způsobuje tvorbu malých krystalů kyseliny močové podobné jehlu ve vašich kloubech a způsobuje zánět. Její příznaky mohou přicházet a odcházet, ale během vzplanuce se můžete rozvinout horké, otoky a bolestivé klouby. Když trávíte potraviny obsahující puriny, vaše tělo produkuje kyselinu močovou jako odpadní produkt, proto věnujte velkou pozornost vaší stravě a vyberte si nejlepší ovoce, které pomůže předejít nebo minimalizovat tyto příznaky.

Nízkopurinové volby

Vysoká hladina kyseliny močové v krvi může být důsledkem nadměrné produkce kyseliny močové, její pomalé vylučování ledvinami nebo kombinace obou problémů. Množství kyseliny močové vznikající při trávení potravy závisí na tom, kolik obsahuje purin, takže volba nízkopurinového ovoce je dobrou strategií, pokud máte dnu. Jídlo je obecně považováno za nízký v purinech, pokud vaše tělo produkuje 100 miligramů nebo méně kyseliny močové pro každých 100 gramů jídla, které konzumujete. Plody, které jsou nízkopurinovým výběrem, zahrnují jablka, hrozny a kiwi, které produkují 14, 27 a 19 miligramů kyseliny močové na 100 gramů. Jiné dobré volby, které produkují méně než 50 miligramů kyseliny močové na 100 gramů, zahrnují pomeranče, data a cantalup.

Vysokokvalitní ovoce

Abychom podpořili všeobecné zdraví, indiánské směrnice pro potraviny z roku 2010 naznačují, že muži a ženy berou každý den 25 a 38 gramů dietní vlákniny. Máte-li dnu, může být zvláště užitečné jíst hodně vlákniny, podle zdravotnického centra Univerzity Marylandu. Ačkoli většina ovoce má tendenci být potraviny s vysokým obsahem vlákniny, je důležité si vybrat ty, které mají také nízký obsah purinů, aby pomohly udržet hladinu kyseliny močové nízké. Dobrými příklady jsou banány, které mají nízký obsah purinů a mají také vysoký obsah vlákniny, přičemž asi 2 gramy v jednom malém banánu. Hrušky a švestky mají také vysokou vlákninu, zvláště pokud konzumujete kůru – 1/2 velké hrušky poskytuje asi 3 gramy vlákniny a 2 střední švestky obsahují 2,4 gramů vlákniny, přičemž obě ovoce mají také nízký obsah purinů.

Ovocné fytonutrienty

Většina ovoce obsahuje přírodní sloučeniny patřící do skupiny nazvané flavonoidy. Tyto biologicky účinné sloučeniny jsou antioxidanty, které mohou pomoci tělu zbavit volných radikálů, které jsou nestabilní sloučeniny, které se tvoří během trávení nebo když jste vystaveni toxinům. Časem se volné radikály mohou hromadit a způsobit záněty, proto pravidelně konzumují ovoce bohaté na flavonoidy, aby pomohly zmírnit problémy plynoucí z dny. Ovoce s vysokým obsahem těchto přírodních protizánětlivých sloučenin, avšak s nízkým obsahem purinů, zahrnují maliny a další bobule, švestky a hrozny. Obsahují několik druhů těchto fytonutrientů, nazývaných antokyany, flavonoly a proantokyanidiny.

Zvolte S péčí

Ačkoli většina potravin s vysokým obsahem purinu je maso nebo obsahuje droždí, některé sušené ovoce mohou být bohaté na puriny. Například, konzumace 100 gramů rozinky může produkovat asi 100 miligramů kyseliny močové, mírně vysoké množství. Zvolte tyto druhy sušeného ovoce pouze příležitostně, a pokud tak učiníte, konzumujte je v malém množství. Pokud máte dnu, poraďte se s lékařem nebo s registrovaným dietetikem, abyste se rozhodli pro ty nejlepší cholestera.