Jaké jsou léčby suchých víček?

Pokud se potýkáte s suchými víčky, měl by být váš první krok výlet do očního lékaře nebo dermatologa, abyste se ujistili, že neexistuje žádný základní problém. Přestože se obvykle jedná o drobný problém, několik onemocnění způsobuje suché víčka, včetně ekzému, psoriázy, seboroické dermatitidy (problém, který se vyskytuje, když vaše kůže reaguje na vlastní olej) a blefaritidu (zánět způsobený bakteriemi). Není-li zjištěn žádný základní zdravotní stav, léčba spočívá v prevenci potenciálních alergenů a obnovení vlhkosti víčka.

Vyhněte se kontaktu s očima

Držte ruce daleko od očí po celý den a vyvarujte se jakýchkoli látek, které jsou alergické, stejně jako potenciálních alergenů. Potenciální alergeny zahrnují kosmetiku, šampony, čisticí přípravky na obličej, bacitracínovou masti, niklové natáčky na řasy a barviva na vlasy, které obsahují složku nazvanou p-fenylendiamin. Čerstvé laky na nehty a některé alergie na potraviny mohou také ovlivnit vaše oční víčka. Pokud máte podezření, co je příčinou problému, vyzkoušejte teorii vyloučením alergenu. Poraďte se s alergikem, pokud máte potíže s nalezením pachatele.

Získejte věci vzhůru

Omyjte oční víčka dvakrát denně teplou vodou a jemným čisticím prostředkem, jako je dětský šampon. Aplikujte vazelínu nebo hydratační krém speciálně navržený pro použití kolem očí po mytí. Pokud máte vyrážku na očních víčkách z alergické reakce, mírně aplikujte 1 procent hydrokortisonový krém po dobu dvou až tří dnů. Podívejte se na lékaře, pokud se vyrážka v několika dnech nevyjasní.